24 gru 2013

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

Nareszcie nadeszły – wymarzone i wyczekane pierwsze święta z naszym maluszkiem. Dzieci sprawiają, że ten magiczny czas – Wigilia i święta Bożego Narodzenia – daje dużo więcej radości i zyskuje jeszcze większego czaru.

Dokładnie rok temu, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, dowiedzieliśmy się, że istotka, którą noszę pod sercem, jest małym mężczyzną. Teraz on jest już z nami. Jesteśmy rodzicami! Nasz związek zamienił się w rodzinę.

Jesteśmy u moich rodziców. Od rana trwa krzątanina. Wszystko jest dopinane na ostatni guzik – doprawiamy potrawy, wieszamy cukierki na choinkę. Jak tylko się ściemni, to będziemy nakrywać i ozdabiać wigilijny stół. Mój mały bąbelek jest oszołomiony tym, co dzieje się naokoło. Widzę ciekawość i szczęście na jego buźce. Serce matki się raduje :-)! Oj, nie wie jeszcze, że będzie to dla niego męczący dzień…

Moi rodzice i teściowie mieszkają dość blisko siebie, w związku z tym, od kiedy jesteśmy małżeństwem, to zaliczamy w jeden wieczór dwie Wigilie. I dzisiaj będzie tak samo. Dopóki byliśmy tylko we dwoje, nie było to trudne, ale teraz mamy Leosia. Nie wchodzi w grę spędzenie tego wieczoru w jednym domu. Ani ja, ani mąż nie umielibyśmy zrezygnować z wizyty u najbliższych. A poza tym… W dziadkach obudziła się żądza walki, każdy chciałby mieć wnuczka tylko dla siebie. To nasz synek będzie pierwszą gwiazdką tego wieczoru ;-). Babcie będą wyrywać ciągle Leosia na ręce, przecież trzeba się trochę pochwalić. Prababcie stwierdzą, że jest zbyt lekko ubrany, przecież na pewno mu zimno. Ciotki zaczną wkładać mu do buźki smażoną rybkę albo inne dorosłe rarytasy, przecież trochę mu nie zaszkodzi. Kocham moją rodzinę, ale czuję, że będziemy zmuszeni z mężem zawiązać macierzyńsko-tacierzyński front, by chronić naszego malucha od nadmiaru wrażeń.

Drogie Supermamy, życzę Wam Świąt przepełnionych dziecięcym zachwytem, radością, rodzinnym ciepłem.

Czasu będącego dla Was pięknym przeżyciem spędzonym w gronie najbliższych.

Wśród świątecznych przygotowań, oczekiwań nie zagubmy jednak spraw najistotniejszych.

Zatrzymajmy się na chwilę. Dajmy sobie odrobinę wytchnienia.

Podarujmy naszym bliskim najlepszy prezent – siebie.

Chłońmy świąteczną atmosferę całym sobą.

Cieszmy się cudem betlejemskiej nocy, cudem narodzin.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz