27 lut 2014

Stuku-puku i inne hałasy

śpi

Mamy jakieś takie dziwne (nie)szczęście, że gdzie się nie przeprowadzimy, tam zaraz zaczynają się jakieś remonty. W ciągu ostatnich lat w trzech na pięć bloków, w których mieszkaliśmy, prowadzony był generalny remont klatki schodowej. Nigdy specjalnie mi to nie przeszkadzało. Właściwie, to się cieszyłam - blok był czysty i przyjemnie było mieszkać w takim miejscu. Tylko że wtedy spędzałam większość dnia w pracy, a teraz jestem niemal cały dzień w domu, na dodatek z maluchem…

No i teraz znowu się zaczęło – wiercą, walą, stukają. Najgorsze (co zawsze mnie najpierw zadziwia, a zaraz potem irytuje), że gdy Leon nie śpi, to na klatce jest cicho, zaś gdy zbliża się pora drzemki lub jesteśmy w trakcie usypiania, to koleś uruchamia wiertarę „dzyyy-dzyyy-dzyyy”, a moje dziecko robi wtedy „łeee! łeee! łeeeee!”.

Nieszczęścia chodzą oczywiście parami i co niektórzy mieszkańcy kamienicy wymieniają na ostatnią chwilę drzwi wejściowe do swoich mieszkań. Tak więc „cisza” to obecnie w naszej kamienicy pojęcie bardzo abstrakcyjne.

Dopiero teraz, mając w domu malutkie dziecko, które potrzebuje odpoczynku w dzień, zaczęłam zwracać uwagę na pewne rzeczy. Na przykład - do szału doprowadzają mnie osoby roznoszące ulotki po blokach. Niech tam sobie roznoszą, ale dlaczego dzwonią domofonem akurat do mnie z prośbą o otworzenie drzwi? I na dodatek wtedy, gdy Leon śpi?

Ostatnio miałam taki tydzień, że codziennie po 2-3 razy dzwonił do nas pan z kablówki z prośbą, abym otworzyła mu piwnicę, bo wymieniają tam jakąś instalację. Pomimo tego, iż piętnaście razy usłyszał ode mnie, że kluczem nie dysponuję, to nie mógł tego zapamiętać. Pobijałam rekordy w szybkości biegu do domofonu, byleby mały się nie obudził. Zazwyczaj takie sytuacje kończą się tym, że wyłączam domofon, zapominam o tym, a nasi goście (albo tak jak ostatnio pan z zakupami), nie mogą się do nas dodzwonić…

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz