25 gru 2014

Świąteczny czas!

święta

Kocham święta! Dla mnie to naprawdę magiczny czas. To dni bliskości, rodzinności, pyszności, pięknych zapachów i cudownych melodii. Trochę mi przykro, bo wśród moich najbliższych jakoś tak wszyscy wstydzą się śpiewać… A ja tak uwielbiam kolędy!

Chcę tworzyć dla moich najbliższych takie święta, jakie pamiętam z własnego dzieciństwa. W moich wspomnieniach Wigilia i Boże Narodzenie mają smak i zapach mandarynek, pomarańczy (to jeszcze trochę te czasy, kiedy cytrusy były kupowane właśnie od święta). To bombonierki z czekoladkami w okienkach. Gdy tylko te pyszności się kończyły, rozpuszczało się czekoladę i zalewało nią puste foremki. Pamiętacie?

Drzewko w święta musi być prawdziwe. O jego wyższości przekonują nawet ekolodzy! Według mnie nic nie zastąpi pięknego zapachu świerku. Poza tym takie drzewko wprowadza zdecydowanie bardziej świąteczny klimat w mieszkaniu. Ostatnio, będąc w jakieś wrocławskiej knajpie, zobaczyłam choinkę mojego dzieciństwa! Szał! Nie miała takiej klasy, nie była taka dostojna, jak te obecne. Bombki nie były jednakowe, jednokolorowe, nie miały stylu i elegancji. To była „dzika” choinka. Miała na sobie cukierki, te długie, przez niektórych nazywane soplami (miałam nieodpartą pokusę ściągnięcia jednego, jak za dawnych lat… oczywiście się nie powstrzymałam!), papierowy łańcuch (o, raju! Pamiętacie, jak się go kleiło?) i ten cudowny, kiczowaty anielski włos…

Życzę Wam magicznych, ciepłych świąt przeżywanych na nowo dzięki naszym ukochanym dzieciom!

 

 

 

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz