23 sty 2016

Szczepić czy nie szczepić?

szczepienia

Oto jest pytanie. Szczepienia wzbudzają wiele kontrowersji. Wydaje mi się jednak, że w ostatnich latach moda na nieszczepienia drastycznie wzrosła. Dlaczego? Czyżby dlatego, że na czasie jest bycie naturalnym, „eko” i życie w zgodzie z naturą? Tego nie wiem, ponieważ my z mężem od początku wiedzieliśmy: szczepimy.

I żeby nie było, że robimy to w ciemno. Czytaliśmy, rozmawialiśmy z lekarzami i byliśmy w pełni świadomi wyboru oraz ewentualnych konsekwencji. Zasięgnęliśmy również opinii osób, które są zupełnie przeciw szczepieniom (również w Internecie, gdzie, nota bene, rodziców, którzy szczepią nazywa się na przykład „niedouczonymi lemingami”). Jesteśmy za szczepieniami, nie żałujemy swojej decyzji, w naszym kalendarzu są szczepienia obowiązkowe, jak i niektóre szczepienia zalecane. 

Nie chodzi mi o to, żeby kogoś przekonywać lub odwodzić od szczepień. Droga Mamo, nie moja broszka czy szczepisz, czy nie. To Twoja decyzja, Twój wolny wybór. Nie jestem też po to, żeby grzmieć: zaszczep swoje dziecko! Najbardziej w tym temacie drażni mnie fakt nieuszanowania czyjejś decyzji. Dlaczego ja, matka, która szczepi, ma słuchać obraźliwych komentarzy, że jest głupia, bo naraża swoje dziecko na ewentualne skutki uboczne i to ono powinno podjąć decyzję o swoim szczepieniu? Dlaczego ona, matka, która nie szczepi, ma zbierać pioruny, że taka nieodpowiedzialna, bo nie dba o swoje dziecko w momencie, gdy decyduje, że nie szczepi swojego malucha? 

I tak na koniec: z dyskusji o szczepieniach wynika, że rodzice, którzy szczepią, wpadli w sekciarskie niemal szpony koncernów farmaceutycznych, a rodzice, którzy nie szczepią, na pewno są spiskowcami, którzy próbują zgładzić ten świat przez nawał epidemii wszystkich chorób świata. Pytam więc: gdzie tu zdrowy rozsądek?

Magda

Inne w tej kategorii:

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kaśka
2016-01-25 10:47:05

re: Szczepić czy nie szczepić?

Ja osobiście szczepie. Mam dwójke dzieci i szczepie je standadowymi szczepionakmi nie tymi płatnymi 6w1 itp. jakoś nie mam zaufania. Ja po każdym szczepieniu obserwuje jak sie ma dziecko. Zawsze wykonuje okłady z sody i podaje paractamol. Jeśli chodzi o komentarze odnośnie szczepić czy nie to moim zadniem to indywidualna sprawa ja za każdym razem jak idę szczepić dzieci tymi standardowymi szczepionkami spotykam sie komentarzem "Nie ma Pani serca, co z PAni za matka, że pozwala tak c ... ierpieć, że żałuje pieniedzy na dziecko" Uważam, że to moja sprawa mamy niestety nie miłe doświadzczenie jeśli chodzi o szczepionki 6w1. Wywody na temat decyzji napewno nie przyczynią się do jej nagłej zmiany a wrecz denerwjują. Prawda jest taka, że nie któych zwyczajnie nie stać , a tych co nie szczepią nie potępiam wolność wyboru Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Viola
2016-01-25 09:55:43

re: Szczepić czy nie szczepić?

Mnie tylko denerwuje wyzywanie się (wzajemnie) w mediach czy w sieci. Nasi rodzice na obowiązkowe nas szczepili i nic nam nie jest, więc dlaczego ktoś obraża tych, którzy chcą szczepić dzieci? Są osoby przeciwne, mające obiekcje co do szczepienia. Nie chcą niech nie szczepią, ich wybór. Ja szczepię, bo chcę pomóc dziecku. Czy się nie boję skutków ubocznych? Boję, ale bardziej boję się, że dziecko samo może sobie nie poradzić z wirusem. Każdy organizm jest inny. Jeden ... da radę, a drugi nie. Tak jak w przypadku każdej innej choroby. Od nas zależy czy zażyjemy antybiotyk czy nie. Wiemy, że tabletka pomoże, ale nie każdy chce się truć chemią. Tak samo wg mnie jest ze szczepieniem. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
PaOla
2016-01-24 17:41:05

re: Szczepić czy nie szczepić?

Nina: Szczepienia nie powodują, że dziecko nie zachoruję na daną chorobę, tylko przejdzie ją łagodniej, bo niby otrzymało odporność na nią. Nie możesz winić nieszczepionego dziecka, bo to nie ma nic do rzeczy. Nie możesz uchronić dziecka przed bakteriami i wirusami, bo jest ich wszędzie mnóstwo. Najlepszą ochroną jest zdrowy tryb życia! Pozdrawiam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pff
2016-01-24 14:14:23

każdego sprawa

to dlaczego się zaraziła? na odrę też się zarazi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nina
2016-01-24 00:37:48

re: Szczepić czy nie szczepić?

Moja córka była szczepiona na pneumokoki, rotawirusy i meningokoki. W domu tylko ona była zdrowa gdyby nie szczepienie na rotawirusy. Przechodzi bardzo łagodnie zapalenie płuc wywołane zarażeniem pneumokokiem. Córka zaraziła się PNEUMOKOKIEM OD NIESZCZEPIONEJ KUZYNKI!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
2016-01-24 20:03:13

A skąd wiadomo, ze corka zarazila się od nieszczepionej kuzynki? Rozumiem ze Pani i Pani rodzina wszyscy byliście szczepieni przeciwko pneumokokom? Przecież większość z nas jest nosiciel tej bakterii. Jeżeli nie drażni się jej antybiotykami jak i również szczepieniami to jest dla nas pożyteczna. Polecam artykuł o pneumokokach na stronie Dzieci są ważne. Mi to dużo rozjasnilo i wiem ze swoich dzieci na to nie zaszczepie. Ale oczywiście każdy robi jak uważa. Pozdrawiam i zdrówka dla córeczki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz