12 lut 2015

Trudna rola

mama i synek

Po całym dniu z moim Leoniem często czuję się jak po zajęciach w szkole przetrwania. Zawsze mam kilka siniaków na kolanach. Przywykłam. To już dla mnie zupełnie normalne. Muszę być twarda, w końcu jestem mamą chłopca. Każdego dnia przemierzamy kilka razy na czworaka wzdłuż i wszerz całe mieszkanie. My, to znaczy my - samochody. Leoś zawsze jeździ wozem policyjnym, a ja dostaję do ręki koparkę lub samochodzik zwany przez niego Mazdą (samochód Taty). Ewentualnie zostaje mi przydzielona przez Synka rola psa albo kota. W każdym razie wtedy też biegam na kolanach.

Dla taty zabawa z synkiem to w pewnym sensie powrót do własnego dzieciństwa, do ulubionych, znanych zabaw. Dla mamy to zupełnie nieznana bajka. Mam Synka i codziennie muszę mierzyć się z jego ogromną energią. Chłopcy są na pozór prostsi w obsłudze i mniej konfliktowi (co tu dużo mówić, dziewczynki są bystrzejsze, ale lubią knuć intrygi), ale opieka nad nimi wymaga… doskonałej kondycji fizycznej. Nasz Leoś jest bardziej zainteresowany działaniem niż przeżywaniem. Roznosi go energia. Nieustannie chce w coś grać, czymś rzucać, musi coś robić. Nie pogardzi siłowaniem się z Tatą na podłodze. Leo codziennie biega, goni, ucieka, uprawia zapasy. Na szczęście nie interesują go jak na razie żadne bójki ;-).

Z własnego dzieciństwa wiem, że dziewczynki preferują spokojniejsze rozrywki, najlepiej takie, w których można wykazać się wyobraźnią, radość sprawia im odgrywanie ról dorosłych (pamiętam, że ja z siostrą nieustannie przebierałyśmy się i bawiłyśmy w dom). Uwielbiałyśmy również wszystkie zajęcia plastyczne – rysowanie kredkami, malowanie farbami, lepienie z plasteliny itd. Dziewczynki są opiekuńcze, a chłopcy uwielbiają zmagania z ryzykiem, zabawy z elementami współzawodnictwa.

Jako mama małego mężczyzny będę musiała nauczyć się wielu rzeczy, które do tej pory były dla mnie czarna magią, np. już teraz uczę się rozpoznawać wszystkie marki samochodów ;-). Ach!

Inne w tej kategorii:

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-02-12 14:20:01

re: Trudna rola

Bez sensu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wkurzony
2015-02-12 22:08:40

Sam/a jestes bez sensu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz