23 kwi 2013

Wiedziałam, jaką matką ja NIE CHCĘ być!

Zanim zostałam mamą, wiele uwagi poświęcałam innym matkom. Lubiłam je sobie poobserwować. Dzięki temu wiedziałam, jaką matką ja nie chcę być. Poczyniłam wiele założeń i między innymi przyrzekłam sobie, że ja nigdy, przenigdy:

Nie pozwolę dziecku sobą rządzić.

Nie będę spała z dzieckiem (ale to było z gruntu błędne założenie).

Nie będę skupiona na dziecku do tego stopnia, by nie widzieć i nie słyszeć innych. Na przykład: rozmawiam z jakąś mamą przez telefon, a ona w ogóle nie skupia się na rozmowie ze mną, tylko co chwilę przerywa ją wtykami w stylu: „Jasiu, nie ciągnij kotka za ogon”, „Jasiu, nie tu, tam idź”, „Jasiu no jedz tę kanapkę”, „Jasiu, mamusia mówi do Ciebie” – no właśnie, mówi do Jasia, nie do mnie, połowa rozmowy jej ucieka, nie słucha mnie, eh… nawet przepraszam nie powie… jakieś to nieeleganckie :/.

Nie będę mamą, która narzeka, że dziecko to obciążenie – nie, nie i jeszcze raz nie! Dziecko może i jest w pewnym sensie ciężarem, ale to najsłodszy ciężar świata :).

Nie będę mamą, która jak urodzi dziecko, to przestaje o siebie dbać. Obcina włosy, nie farbuje ich, nie maluje paznokci, tyje i chodzi w dresie. Wszystko odhaczam, oprócz tego, że niestety, jednak przytyłam :(.

Nie będę mamą, która siedząc z dzieckiem w domu, nie słucha w ogóle męża, który wraca z pracy i strasznie przynudza. Bo może wydaje nam się, że kolor kupki jest ważniejszy niż nowy kontrakt, który podpisała jego firma, a on go osobiście wynegocjował, ale… przecież trzeba troszkę poudawać, że nas to baaardzo interesuje ;).

Nie będę mamą, która ciągle wszystkim w koło opowiada o swoim dziecku. Warto byłoby czasem zadbać o to, by mieć inne tematy do rozmów. Tylko tak się teraz zastanawiam, czy to postanowienie miało w ogóle sens. Jak można nie mówić ciągle o największym cudzie świata? Wszyscy powinni o nim mówić, radio, telewizja i gazety pisać też!

A jaką mamą jestem? Kochającą, spontaniczną, emocjonalną i w dużej mierze kierującą się intuicją. Prawdziwą.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz