27 lut 2016

Z BLOGOSFERY: Jak smakuje mleko matki? 8 powodów dla których zaczęłam i 5 przez które odstawiłam

karmienie piersią

Z bloga Tylko dla Mam:

Mam wrażenie, że wszędzie widzę piersi. Nie, nie jestem chora, nie odbiło mi (mam nadzieję). Po prostu niemal w każdym artykule, na każdym blogu parentingowym widzę piersi. Są wszędzie. Karmienie piersią jest tematem numer jeden. Dziś jeszcze sprawdzę ojcowskie blogi, czy tam też ten temat dominuje? A może to jest tak, że każdy szanujący się blog powinien mieć wpis o piersiach? A konkretnie o karmieniu piersią. Skoro tak, to ja też chcę! Tylko dla jasności od razu powiem, że lekko mrugam okiem do tego tematu, do stereotypów, do spięcia nad butelką mleka i piersią Matki Polki. I tak traktujcie ten wpis, bardzo proszę.

Problem polega na tym, że jestem wewnętrznie rozdarta. Bo rozumiem jak cenne jest naturalne mleko matki. Dlatego karmiłam córkę. Ale też przyznam, że nie bardzo za tym przepadałam. Zatem popełniam wpis o karmieniu piersią, choć do zagorzałych fanek tej czynności nie należę i chętnie opowiem dlaczego.

Inne w tej kategorii:

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Przyszła mama
2016-03-03 20:48:19

re: Z BLOGOSFERY: Jak smakuje mleko matki? 8 powodów dla których zaczęłam i 5 przez które odstawiłam

Super wpis! Fakt, karmienie piersią jest sprawą indywidualną i takich matek nie powinno traktować się jak "odmieńca". Takie podejście do sprawy jak tu jest opisane mi się podoba :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2016-02-29 08:11:30

re: Z BLOGOSFERY: Jak smakuje mleko matki? 8 powodów dla których zaczęłam i 5 przez które odstawiłam

Faceci oglądają się na ulicy?! Chyba tylko dlatego, że nie śpisz po nocach i wyglądasz jak zombie. Super manicur? A kiedy go zrobić, skoro dziecko potrafi jeść nawet CO GODZINĘ? W tym czasie lakier nie zdąży wyschnąć, a cycek sam się nie wyciągnie. Dla mnie karmienie piersią to porażka, karmię tylko dlatego, że to najzdrowsze dla dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz