10 najpopularniejszych IMION dla dziewczynek + ich znaczenie

Jeżeli oczekujesz narodzin córeczki, podpowiemy Ci, które imiona są teraz na topie.

Karlie Kloss

Wybór imienia dla pociechy to poważna decyzja. Nie dość, że musi podobać się obojgu rodzicom, to trzeba uważać, aby w przyszłości dziecko nie miało nam tego za złe lub – co gorsza – nie stało się pośmiewiskiem dla otoczenia.

Jeżeli oczekujesz właśnie narodzin córeczki i nadal nie zdecydowałaś się, jak ją nazwać, mamy dla ciebie listę 10 najpopularniejszych żeńskich imion oraz informacje, co tak naprawdę każde z nich oznacza.

Julia - imię pochodzenia rzymskiego. Symbolizuje osobę pełną majestatu i wdzięku. Julie są zazwyczaj nieśmiałe, skryte i uczuciowe; przywiązują ogromną wagę do przyjaźni.

Lena – oznacza osobę upartą i ambitną, która dąży do wyznaczonych sobie celów. Jest pracowita, sumienna, ma wyjątkowy zmysł estetyczny i kocha wszystko, co piękne.

Maja – jest pracowita i sumienna, można na niej polegać w każdej sytuacji. Nie ma problemów z asertywnością i szybko podejmuje decyzje.

Zuzanna – imię wywodzi się z języka egipskiego i oznacza „kwiat wodnej lilii”. Zuzie są zazwyczaj bardzo subtelne i dziewczęce, cechuje je niezwykła empatia. Uwielbiają zajmować się domem i bliskimi.

Natalia - imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis, „dzień narodzin”. Natalie są stanowcze i pewne siebie, trudno przekonać je do swoich racji. Cechuje je upór i skłonność do popadania w melancholię.

Zofia – imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia (mądrość). Zosie są pracowite i uczciwe, często stawia się je za wzór innym. Dobrze sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych. Są silne i delikatne równocześnie.

Alicja – imię prawdopodobnie pochodzi od greckiego słowa aletheia – prawda. Alicje są szczere i mają wyśmienite poczucie humoru. Szybko nawiązują kontakty z ludźmi, doskonale sprawdzają się w zawodzie nauczyciela lub artysty.

Maria - imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa mariam (napawać radością). Marysie mają dość trudny charakter, są choleryczkami, które mają w sobie niesamowite pokłady uczuć. Porażki sprawiają im przykrość, ale nie powstrzymują od dalszego działania.

Hanna – imię pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako „pełna wdzięku, łaski”. Hanie są na ogół czarujące, szybko zjednują sobie ludzi. Uwielbiają gotować i opiekować się domem. Potrafią działać pod presją czasu. Przeszkody pokonują szybko i skutecznie.

Aleksandra – symbolizuje osobę, która ma skłonność do wplątywania się w trudne sytuacje. Pragnie być niezależna i lubi przygody. Znajomi ją uwielbiają, ponieważ dzięki niej nigdy nie jest nudno.

A Wy jak chciałybyście nazwać swoją córkę?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ola
2013-12-31 21:34:48

re: 10 najpopularniejszych IMION dla dziewczynek + ich znaczenie

Liliana :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2013-07-07 22:27:04

re: 10 najpopularniejszych IMION dla dziewczynek + ich znaczenie

Gabrysia:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz