10 opinii o porodzie, w które absolutnie nie powinnaś wierzyć!

Wokół tematyki porodu krążą rozmaite mity, które niepotrzebnie wprowadzają zamęt w głowach już i tak wystarczająco zatroskanych oczekujących mam.

ciężarna

1. Jeśli rodzisz po raz pierwszy, możesz nie rozpoznać właściwych skurczów i przegapić moment rozpoczęcia porodu - to mit!

Każdy lekarz i położna, a także doświadczone mamy potwierdzą: czego jak czego, ale rozpoczęcia porodu nie przegapisz. O ile skurcze przepowiadające mogą budzić nieco wątpliwości, to te właściwe, które z godziny na godzinę są coraz częstsze i wchodzą w pewien coraz bardziej regularny rytm, nie dadzą się pomylić z niczym. Wówczas wiesz, że pora jechać do szpitala. Właściwe skurcze porodowe przypominają bardzo silny ból miesiączkowy i ból ten różnie promieniuje - odczuwanie go jest bardzo indywidualne. Dlatego właśnie na regularność i częstotliwość skurczów przede wszystkim powinnaś zwracać uwagę. Jedne mamy bowiem twierdzą, że skurcze nie są wcale tak bardzo bolesne, dla innych jest to ból nie do zniesienia.

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marchewka
2015-02-25 21:57:03

re: 10 opinii o porodzie, w które absolutnie nie powinnaś wierzyć!

Można przegapić skurcze. Ja do 7cm nie byłam pewna czy to już to. Do szpitala dotarliśmy w ostatniej chwili.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2015-02-24 09:33:09

re: 10 opinii o porodzie, w które absolutnie nie powinnaś wierzyć!

"Jest niemal pewne, iż żaden lekarz ani położna nie odmówią Ci na porodówce ulubionej przekąski i picia. " - jassssssne... Może jeszcze napiszecie, że pozwolą przeć w pozycji horyzontalnej?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz