10 pytań o ciążę i poród, których wstydzisz zadać lekarzowi. My na nie odpowiadamy!

Masz w ciąży dziwne lęki? Czujesz się zakłopotana? Nie wiesz, jak zadać pytanie lekarzowi? Przeczytaj ten artykuł!

ciąża

Ciąża zmienia Twoje ciało i psychikę. To czas radości i oczekiwania, ale również to czas dziwnych, nowych, kłopotliwych objawów i lęków. Nie jesteś sama, jeśli czujesz się nieswojo, są takie zagadnienia, o które wstydzisz się pytać lekarza. Chcemy Ci pomóc, dlatego odpowiadamy na pytania, które naprawdę interesują kobiety w ciąży.

Czy wypróżnię się w czasie porodu?

To jedna z krępujących niespodzianek, jakie mogą pojawić się w czasie porodu, ale absolutnie nie powinnaś się tym przejmować. Dr. Mary Rosserat pracująca w Montefiore Medical Center w Bronx, dzielnicy Nowego Yorku,  powiedziała: „Poród to nie publiczne widowisko. Naprawdę nie powinnaś się martwić o to, że wypróżnisz się w czasie parcia. To może się zdarzyć, jeśli jelita są pełne, odbyt jest blisko pochwy, skupiając się na parciu, wywierasz presję również na to miejsce. Staraj się pamiętać, że ludzie na sali porodowej są tam po to, aby Ci pomóc. Skup się na dziecku, a nie na pracy jelit.”.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anna
2015-10-26 09:18:54

re: 10 PYTAŃ O CIĄŻĘ I PORÓD, których WSTYDZISZ SIĘ zadać lekarzowi. My na nie odpowiadamy!

". Już w czasie ciąży ćwicz mięśnie Kegla, bo dzięki temu możesz uniknąć nacięcia krocza," - mi lekarz mówił zupełnie odwrotnie - to właśnie pierworódki są najczęściej nacinane, bo ich krocze jest ZBYT SILNE, podczas parcia wyćwiczone mięśnie się napinają i trudniej jest urodzić. Paradoksalnie, to kobietom ze słabymi mięśniami łatwiej jest urodzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-10-25 23:07:33

re: 10 PYTAŃ O CIĄŻĘ I PORÓD, których WSTYDZISZ SIĘ zadać lekarzowi. My na nie odpowiadamy!

fajne info http://www.childheaven.pl/home/index

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz