12 najgorszych rad, jakie możesz otrzymać, będąc w ciąży

Noś gorset, nie jedz zajęczych głów, unikaj czereśni - z każdym kolejnym punktem jest coraz śmieszniej i straszniej. Nie uwierzysz, co jeszcze ludzie potrafili wymyślić. Zabieramy Was w krótką podróż w dawne dzieje. Jednak, czy aż tak wiele się zmieniło?

ciąża

Kiedy jesteś w ciąży, Twoje ciało – myśląc dosłownie – nie należy już wyłącznie do Ciebie. Jednak często inni, nawet obcy ludzie, źle to rozumieją i uważają, że mogą bez skrupułów wypowiadać się na temat tego co jesz, jak ćwiczysz (albo nie, jak jest w moim przypadku) lub nawet jak chodzisz. Zebrałyśmy 12 najgorszych rad, jakie były udzielane kobietom w ciąży przez wieki. Niektóre są jak wzięte z kosmosu i pozostaje nam tylko się pośmiać, bo na pewno nie zastosować do nich. I proszę, nie mówcie żadnej kobiecie w ciąży, że nie powinna patrzeć na małpy.

1. Noś gorset!

Kobiety w epoce wiktoriańskiej były fankami gorsetów. Mimo iż lekarze wyraźnie odradzali im tę część garderoby w trosce, by ciasne sznurowania nie zaszkodziły rozwijającemu się płodowi, kobiety nosiły je bardzo często. Główny kurator brytyjskiego Royal Palace, Lucy Worsley w swojej książce If Walls Could Talk (Gdyby ściany mogły mówić) zauważa, że „trudno było przekonać kobiety do ich zdjęcia, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach”. To się nazywa poświęcenie dla urody! Producenci stworzyli nawet „gorsety ciążowe”, trochę przypominające dzisiejsze. Jednak, zgodnie z badaniami prowadzonymi na Uniwersytecie w  Virginii, gorsety nie zostały zaprojektowane, żeby wspomóc dźwiganie rosnącego brzuszka, „zamiast tego gorsety były przeznaczone do maskowania a nawet minimalizowania rozmiaru kobiet w ciąży”.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz