40. tydzień ciąży - jak oswoić lęk przed zbliżającym się porodem?

Gdy nadchodzi 40. tydzień ciąży, Twoje dziecko czuje, że ma już coraz mniej miejsca do swobodnego poruszania się. Ty z pewnością także zauważyłaś, że zaszły pewne zmiany w Twoim ciele, bowiem to czas na poród! Jak przygotować się do rozwiązania ciąży?

ciąża

40 tydzień ciąży to już ostatnie dni przed porodem. Moment, na który czaka każda przyszła mama. Gdy rozwiązanie ciąży zbliża się wielkimi krokami, pojawia się wiele pytań i wątpliwości, a także obawa o to, jak przebiega poród40 tydzień ciąży - kliknij i dowiedz się więcej >>>

Jak przygotować się do porodu?

Jeśli jesteś pierworódką (będziesz rodzić po raz pierwszy), wszystko, co związane z porodem, z pewnością będzie dla Ciebie zupełnie nowym doznaniem.  Możesz się przygotować na ten moment, aby z większym spokojem przejść przez poród. Właściwe przygotowanie Twoje i partnera lub bliskiej osoby zapewnią komfort, gdy dziecko będzie przychodziło na świat.

40. tydzień ciąży to najwyższy czas na zaplanowanie przebiegu porodu. Wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę zastanów się, jak chcesz, aby przebiegał poród. Dzięki Standardom Opieki Okołoporodowej (obowiązującym na podstawie Rozporządzenia Ministra Z Zdrowia z dnia 20.09.2012 roku) możesz wypełnić i przedstawić personelowi medycznemu w szpitalu swój indywidualny Plan Porodu. To dokument, w którym zawarte są wytyczne kluczowe dla przebiegu akcji porodowej. W Planie Porodu możesz zawrzeć informacje, między innymi o tym, czy chcesz otrzymać znieczulenie, w jakiej pozycji chcesz rodzić i czy ktoś z bliskich ma Ci towarzyszyć. Na stronach internetowych szpitali powinny być dostępne pomocnicze dokumenty. Pamiętaj jednak, że Plan Porodu to tylko plan, a nie obowiązujący dokument. W sytuacji, gdy lekarz przyjmujący Cię do szpitala uzna, że konieczne są pewne procedury (np. cesarskie cięcie), których nie zawarłaś w Planie Porodu, najprawdopodobniej się one odbędą. Oczywiście lekarz czy położna powinni poinformować Cię o wdrażaniu tych procedur.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz