5 dobitnych symptomów ciąży - zanim zrobisz test

Okres Ci się spóźnia, wszystko Cię denerwuje, kawa nie smakuje, zapachy drażnią, a dookoła wszędzie latają bociany? Wszystko Ci mówi, że jesteś w ciąży! Ale to nie wszystko...

ciąża

Bez względu na to czy oczekujesz dziecka z niecierpliwością czy może nie do końca jesteś jeszcze pewna, czy chcesz mieć dzieci, warto poznać kilka oznak, które mogą świadczyć o tym, że jesteś w ciąży. Poza oczywistymi znakami, jak brakujący okres, pozytywny test ciążowy, a następnie rosnący brzuszek, istnieje wiele innych symptomów, które wysyła nam nasz organizm. Oto wybrane z nich, bardzo często doświadczane przez oczekujące mamy:

1. Wrażliwe i obolałe piersi

Czy Twój partner zauważył ostatnio, że Twoje piersi stały się większe? Być może sama to zauważyłaś, zakładając ulubiony stanik, który już nie leż, jak dawniej i bardziej uciska? To może być oznaką ciąży. Jednym z pierwszych objawów jest właśnie ból, uwrażliwienie i wzrost piersi. Spowodowane jest to faktem, że we wczesnym okresie ciąży wzrasta ilość progesteronu, który powoduje z kolei wzrost gruczołów mlecznych, co ma wpływ na wzrost i uwrażliwienie piersi. W czasie ciąży Twoje ciało zatrzymuje większą ilość wody, co również może sprawić, że piersi będą zdawały się pełniejsze.

Co możesz zrobić?

Koniecznie zainwestuj w dobry biustonosz, udaj się na spotkanie do dobrej braffiterki, która doradzi Ci odpowiedni stanik w nowym rozmiarze. Dobry stanik będzie dobrze trzymał a także pomoże załagodzić nacisk i ciężar Twoich nowych, pełniejszych piersi.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-03-29 23:17:18

re: 5 dobitnych symptomów ciąży - zanim zrobisz test

Dobitne symptomy każdego okresu... ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-03-29 23:01:28

re: 5 dobitnych symptomów ciąży - zanim zrobisz test

czyli generalnie jestem ciagle w ciąży hihi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz