5 rzeczy, których lekarze nie mówią pacjentkom w ciąży

Jak nie zapytasz, to nie wiesz, ta zasada dość często sprawdza się u kobiet spodziewających się dziecka. Jakie kwestie lekarze pomijają i dlaczego warto o nie pytać?

ciąża

Twoje prawo do zadawania pytań

Każda wizyta lekarska rozpoczyna się od krótkiej rozmowy. W tym czasie lekarz zadaje pytania pacjentce, ona odpowiada. Ale przyszła mama powinna też zadawać pytania swojemu lekarzowi. Powinna nie tylko mówić o swoich niepokojących objawach, ale również zadawać pytania dotyczące pracy lekarza i jego doświadczenia zawodowego.

Po pierwsze: statystyki porodowe

Jeśli zamierzasz rodzić w szpitalu, w którym pracuje lekarz prowadzący Twoją ciążę, śmiało zapytaj o to, ile porodów naturalnych odebrał, ile rozwiązał przez cięcie cesarskie, oczywiście to, czy powie prawdę czy nie, zależy tylko od niego. Warto zapytać również, jak się postępuje, kiedy w czasie porodu występują komplikacje, w jakich sytuacjach podejmuje się decyzję o cięciu cesarskim, gdy poród naturalny się komplikuje i jak traktowane są wskazania do cięcia cesarskiego. Co Ci to da? Będziesz wiedziała, jakie są obyczaje w tym szpitalu i czego wstępnie możesz się spodziewać, kiedy pojawisz się na porodówce.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz