5 skutków ubocznych CIĄŻY - jak sobie z nimi radzić?

Z ciążą wiążą się pewne dolegliwości z kategorii tych wstydliwych i nieprzyjemnych. Każdą z nas może to spotkać, warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

ciąża

Kiedy nosisz pod sercem dziecko, jest wiele tematów, o których warto porozmawiać. Na pewno interesują Cię porady, jak inni rodzice usypiają niemowlaka, jak urządzić pokój dziecięcy, a w kwestiach zdrowotnych swojego maleństwa, dokładnie przesłuchujesz ginekologa, jakbyś była detektywem. Jednak z ciążą wiążą się również pewne dolegliwości z kategorii tych wstydliwych i nieprzyjemnych. Jakie są skutki uboczne ciąży?

Infekcje pęcherza moczowego

Każda kobieta z natury jest częściej niż mężczyźni, narażona na infekcje pęcherza moczowego. Jest to związane z krótką cewką moczową oraz bliskim sąsiedztwem pochwy. W ciąży ryzyko zakażenia pęcherza moczowego jest większe. Ma to związek z rozciąganiem się mięśni gładkich w Twoim  organizmie – odpowiedzialne są za to hormony. W czasie ciąży wydzielana jest relaksyna, która powoduje rozluźnienie stawów i zwiększa elastyczność więzadeł. Macica rozciąga się bez przeszkód, ale z drugiej strony układ moczowy może nie funkcjonować tak dobrze, jak do tej pory, ponieważ cewka moczowa jest słabiej napięta, a macica coraz mocniej naciska na pęcherz. Stąd właśnie większe ryzyko infekcji. Czasem pomaga picie soku z żurawiny, a czasem trzeba zażywać antybiotyk.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ewelina
2015-10-28 16:32:57

re: 5 skutków ubocznych CIĄŻY - jak sobie z nimi radzić?

ja wiem że często w ciąży pojawiają sie infekcje intymne dlatego już przed ciążą ale i w ciąży także kiedy np byłam bardziej osłabiona brałam provag doustny probiotyk ginekologiczny który skutecznie uzupełnia poziom bakterii kwasu mlekowego w okolicach intymnych w ten sposób nie dopuszczając do infekcji intymnej i mnie na szczęście problemy ominęły

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz