67-latka w ciąży bliźniaczej zamierza urodzić. Lekarze chcą aborcji

Kobieta poddała się zabiegowi in vitro, po którym zaszła w bliźniaczą ciążę. 67-latka chce teraz urodzić, ale lekarze przekonują ją do aborcji, ze względu na jej stan zdrowia.

Ciąża bliźniacza

Zhang Heng kilka lat temu straciła 34-letniego syna, który zginął w wypadku samochodowym. Mężczyzna był jej jedynym dzieckiem. Matka bardzo przeżyła jego śmierć. Najpierw wspomagała się tabletkami uspokajającymi i środkami nasennymi. Później pomyślała, że nowe dziecko tchnęłoby w nią nowe życie. Starała się o adopcję, ale jej wniosek został odrzucony.

Chinka zapłaciła więc 200 tys. yuanów, czyli ok. 100 tys. zł, za metodę in vitro. Do sztucznego zapłodnienia doszło w jednej z klinik w Tajwanie. Po powrocie do ojczyzny kobieta poszła na badania do szpitala w Pekinie i okazało się, że jest w ciąży bliźniaczej. Poproszono ją o rezygnację z porodu i dokonanie aborcji, ze względu na jej nadciśnienie tętnicze.

Zobacz: 70-letnia kobieta w szóstym miesiącu ciąży z ósmym dzieckiem

Kiedy straciłam moje jedyne dziecko, nikt się o mnie nie troszczył. Teraz otrzymałam nadzieję na nowe życie, a oni mnie powstrzymują – mówi Zhang Heng.

Obecnie znajduje się w 13. tygodniu ciąży i uważa, że nie ma żadnego limitu wiekowego dla kobiet pragnących mieć dzieci.

- W Chinach nie ma takiego prawa, które mówi, że starsi ludzie nie mogą mieć potomstwa – argumentuje.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anna
2018-08-12 10:01:46

Co za zamienników matka ..żal dzieci ; (

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz