7 zaskakujących wrażeń, które odczuwa dziecko w łonie matki

Myślisz, że dzieci mieszkające w brzuchu mamy, są zupełnie nieświadome świata zewnętrznego? Mylisz się! Naukowcy udowodnili, że jest 7 niesamowitych rzeczy, które dziecko może poczuć w życiu płodowym.

kobieta w ciąży

Czuje dotyk matki

Jeżeli dotykasz swojego brzucha, Twoje dziecko wie o tym i na pewno Ci odpowie. Naukowcy z Uniwersytetu w Dundee przebadali 23 kobiety między 21. a 33. tygodniem ciąży. Kobiety zostały poproszone o wykonanie trzech czynności: czytanie bajek, gładzenie brzucha i nierobienie niczego. Wyniki badania potwierdziły, że dotyk matki był czynnością, która spowodowała, że dziecko zaczęło się poruszać. Im większy płód, tym wyraźniejsze były jego ruchy.

Słyszy muzykę

Dzieci zaczynają słyszeć już około 18. tygodnia ich rozwoju, słuch stopniowo poprawia się. Badania naukowe dowodzą, że dzieci przyzwyczajają się do muzyki i głosów, które słyszą, będąc jeszcze w łonie matki. Specjaliści z Uniwersytetu w Helsinkach przeprowadziło badanie na 10 kobietach w ciąży. Uczestniczki eksperymentu zostały poproszone o głośne śpiewanie kołysanki „Twinkle Twinkle Little Star” kilka razy w tygodniu w ostatnim trymestrze ciąży. Po narodzinach okazało się, że dzieci, którym nucono tę piosenkę, wykazywały większą aktywność mózgu, niż dzieci, które nigdy wcześniej jej nie słyszały.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz