Czy jest ratunek dla dzieci, których mamy piły alkohol w ciąży?

Odkrycie naukowców może ułatwić wczesną interwencję w przypadku dzieci, które były narażone na działanie alkoholu w okresie prenatalnym.

Alkohol w ciąży

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornia w San Diego przy współpracy ze Szkołą Medyczną Texas A&M i Programem Prewencji Wad Urodzeniowych Omni-Net z Ukrainy opracowali test, który umożliwi zmierzyć, jak bardzo ekspozycja na alkohol wpłynęła na nienarodzone dziecko. Odkrycie naukowców z Kalifornii jest przełomowe i może ułatwić wczesną interwencję w przypadku takich dzieci, a jest ich niemało...

Badania Ipsos z 2005 roku pokazują, że aż jedna trzecia badanych spotkała się z opinią, nawet lekarzy, że kobieta w ciąży powinna pić regularnie niewielkie ilości alkoholu. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogły poronić na skutek działania alkoholu lub urodzić chore dziecko. Z danych przedstawionych przez Państwową Agencję Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym wynika, że co trzecia kobieta w ciąży pije alkohol - piwo, wino, wódkę. Dwie trzecie z nich nie usłyszało od lekarza, że alkohol szkodzi dziecku. Należy jednak wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczna dawka alkoholu.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz