W zaawansowanej ciąży wystartowała w mistrzostwach i zrobiła to nie po raz pierwszy! [ZDJĘCIA + VIDEO]

Alysia Montano jest w drugiej ciąży i znowu szokuje.

Alysia Montano

Alysia Montano jest brązową medalistką mistrzostw świata z Daegu (2011) i Moskwy (2013), a także siedmiokrotną mistrzynią USA. Trzy lata temu, zaledwie miesiąc przed terminem porodu Alysyia zszokowała fanów biorąc udział w zawodach na dystansie 800 m. Sama tłumaczyła wtedy, że poród jest czynnością wymagającą atletycznego wysiłku i taki sam przechodzi się biegnąc po bieżni.

- Chciałam pomóc kobietom uprawiającym sport w ciąży pozbyć się piętna, którym mnie samą naznaczono - powiedziała Montano. - Ludzie czasami zachowują się tak, jakby bycie w ciąży było 9- miesięcznym wyrokiem śmierci i należałoby w tym czasie leżeć w łóżku całymi dniami. Chciałam być przykładem dla kobiet zakładających rodzinę, kontynuujących karierę, cokolwiek robią. Zaskoczyło mnie jednak jak wielu osób uwagę to przykuło - dodała.

W tym roku Amerykana powtórzyła swój wyczyn i wystartowała w zawodach w Sacramento będąc w 5. miesiącu ciąży. 31-letnia olimpijka w stroju z Wonder Woman po raz kolejny udowodniła, że ciąża nie jest przeszkodą w wyczynowym sporcie. Choć temperatura przekraczała 40 stopni Celcjusza, a Montano zajęła ostatnie miejsce w swojej serii, to poprawiła swój wynik z 2014 roku o 11 sekund.

Trzyletnia córeczka, Linnea czekała na mamę na mecie w koszulce "Silna jak mama".

- Ludzie podejmują różne decyzje, gdy zakładają rodzinę, szczególnie tyczy się to kobiet, które są lekkoatletkami. A ja chciałam pokazać, że można być zawodowym lekkoatletą i jako kobieta nadal kontynuować swoją karierę - wyznała na mecie.

- Nie chodzi o to, by zmuszać panie do biegania w ciąży, tylko pokazać, że jesteśmy inne – dodała i zapowiedziała, że chce kontynuować karierę po urodzeniu w listopadzie drugiego dziecka.

Zobacz film:

Czytaj też: Ciąża ekstremalna: Poznajcie wyczynowe biegaczki, które podczas zawodów prężą umięśnione ciała, a na co dzień są matkami >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz