Dziecko znalezione w oknie życia dostało wyjątkowe imię!

W tarnowski oknie życia znaleziono małą dziewczynkę. Dano jej wyjątkowe imię!

newborn

W czwartek 26 lipca w klasztorze sióstr józefitek w Tarnowie rozległ się alarm. Siostry doskonale wiedziały już, co on oznacza. W przyklasztornym oknie życia siostry znalazły maleńką dziewczynkę. Ponieważ dziewczynka została znaleziona we wspomnienie św. Anny, siostry nadały jej dwa imiona – Anna Maria.

ZOBACZ: Matka zostawiła dwójkę dzieci w oknie życia, jednak została przesłuchana przez policję

Siostry, które usłyszały alarm, natychmiast udały się w miejsce, gdzie była pozostawiona dziewczynka. Od razu zajęły się dzieckiem. Musiały również wezwać policję i pogotowie, ponieważ takie formalności obowiązują zakonnice, które zajmują się oknem życia.

Dziewczynka nie płakała, była uśmiechnięta, spokojna, widać, że zadbana – mówiła jedna z sióstr.

Ordynator oddziału noworodków w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie, poinformowała, że stan dziecka jest dobry. Dziewczynka waży 2300 gramów.

ZOBACZ: Niemowlę znalezione w Oknie Życia z informacją: Mam na imię Kubuś

Czy matka zmieni zdanie?

Wraz z wejściem w życie nowych przepisów, matka dziecka ma 6 tygodni na zastanowienie się, czy na pewno chce oddać dziecko. Przez sześć tygodni dziecko pozostanie w rodzinie zastępczej. Gdy mama się nie zgłosi, dziewczynka trafi do adopcji.

ZOBACZ: Imię dziecka Kate i Williama - jaka historia się za tym kryje?

Anna Maria to już czwarte dziecko, które zostało znalezione w tarnowskim oknie życia. Siostry zapowiedziały, że będą modlić się w intencji dziewczynki, jej biologicznej rodziny oraz rodziny adopcyjnej.

 

ap

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Qwerty
2018-09-27 14:20:16

Jeśli planujesz oddać dziecko do okna życia to na aborcjaforum.pl w zakładce okno życia znajdziesz mapę, listę okien w Polsce oraz wszystkie potrzebne informacje zwiazane z oddaniem dziecka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz