Każda przyszła mama chciałaby zobaczyć swojego malucha tak dokładnie! [VIDEO]

Nowa rewolucyjna technologia ultradźwiękowa: Zobacz niezwykle szczegółowy film z badania, które może pomóc we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowości u płodu. Niesamowite!

badania USG

Chociaż to dwie kreski na teście ciążowym są pierwszym sygnałem dla kobiety, że doszło do zapłodnienia, to jednak dopiero badanie USG może w pełni potwierdzić tę rewelacyjną wiadomość. Wiele przyszłych mam nie jest zresztą w stanie uwierzyć, że w ich łonie rozwija się nowe życie, dopóki nie zobaczą na monitorze bijące serduszka. Niestety, podglądanie maluszka możliwe jest dopiero po kilku tygodniach od poczęcia...

Według Polskie Towarzystwa Ginekologiczne ciężarna powinna obowiązkowo wykonać trzy badania ultrasonograficzne – pierwsze około 11-14 tygodnia ciąży. Na jego podstawie lekarz stwierdza przede wszystkim liczbę pęcherzyków ciążowych, sprawdza czynności serca płodu oraz tzw. przezierność karkową (na podstawie tego badania można stwierdzić, czy u dziecka istnieje ryzyko urodzenia z wadą genetyczną).

Badanie drugie to 18- 22 tydzień ciąży. Specjalista ustala orientacyjną wagę oraz wymiary płodu, sprawdza również umiejscowienie łożyska. Przygląda się także położeniu i budowie serca, kończyn dolnych, górnych oraz narządów wewnętrznych.

Badanie trzecie w 28-32 tygodniu ciąży sprawdza jak rośnie maluszek. Lekarz mierzy obwód główki malucha, obwód brzuszka i długość kości udowej. Ocenia również stopień dojrzałości łożyska, bada przepływ krwi w naczyniach krwionośnych dziecka oraz ilość płynu owodniowego. USG wykonywane pod koniec ciąży służy przede wszystkim sprawdzeniu, czy maluszek jest dobrze odżywiony i dotleniony.

USG, jak żadne inne, umożliwia natychmiastową ocenę stanu zdrowia maleństwa. Wygląda na to, że naukowcy opracowali jeszcze lepszą i dokładniejszą metodę badania maluszka w łonie mamy.

Nieinwazyjne testy prenatalne - czy warto je wykonać w ciąży? Więcej >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz