Badanie zwiększające szansę na urodzenie dziecka

Mutacje genetyczne mogą utrudniać zagnieżdżenie się zarodka. Stąd warto wykonać badania genetyczne, jeśli od dłuższego czasu nie możesz zajść w ciążę. Przeczytaj o tym więcej w artykule.

ciąża

Masz trudności z zajściem w ciążę, a kolejne badania nie dają Ci odpowiedzi, dlaczego tak jest? Nie poddawaj się. Przyczyn niepłodności jest naprawdę dużo, a o wielu wciąż za mało się mówi. Jedną z nich są czynniki genetyczne, takie jak trombofilia. Jej wykrycie nie musi być wcale powodem do zmartwienia! Odpowiednia kontrola czy leczenie dają kobietom duże szanse na zajście w ciążę i urodzenie tak wyczekiwanego, zdrowego dziecka.

Po co genetyczne badanie niepłodności?

Kiedy kolejne badania nie pozwalają ookreślić przyczyny niepłodności, pary starające się o dziecko powinny rozważyć wykonanie testów genetycznych. Zdiagnozowanie pewnych mutacji (takich jak mutacje genu protrombiny, czynnika V Leiden czy genu MTHFR występujące przy trombofilii) nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę. Takie zmiany utrudniają zagnieżdżenie się zarodka, mogą też mieć zły wpływ na przebieg samej ciąży czy porodu, ale właściwa opieka (kontrola lekarza i ewentualne leczenie) pomagają rozwiązać te problemy.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz