Baletnice w ciąży - SPEKTAKULARNE!

Wygląda to nieco przerażająco, ale prawda jest taka, że balet to jedna z najkorzystniejszych form aktywności dla kobiet w ciąży. `Jezioro łabędzie` w wykonaniu ciężarnych? Czemu nie!

balet

Pamiętacie film „Czarny łabędź”? Trenerka baletu, która szkoliła do filmu aktorkę Natalie Portman – Mary Helen Bowers, wydała niedawno płytę DVD z serią programu treningowego dla mam w ciąży. Płyta  cieszy się olbrzymim powodzeniem za oceanem.

Mary Helen Bowers zasłynęła tym, że jako mama w bardzo już zaawansowanej ciąży, nie zrezygnowała z tańca i treningów i wciąż konsekwentnie zachęca kobiety ciężarne do tego typu aktywności fizycznej.

Niegdyś balet kojarzył się tylko z tańcem profesjonalnym. Trudno więc jest wyobrazić sobie, że piruety może kręcić ktoś, kto nie ćwiczył tej sztuki od dziecka, a na dodatek jest kobietą z wydatnym, ciążowym brzuszkiem. Okazuje się jednak, że trening baletowy wspiera mięśnie pleców, pośladków, bioder, nóg i ramion i pomaga organizmowi kobiety w niesieniu ciężaru dziecka.

I tak na przykład ćwiczenia na płycie Mary Hellen Bowers są dobrane pod kątem zaawansowania - aby zacząć od najprostszych oraz umożliwiają taniec w takt takiej muzyki, która korzystnie wpływa na samo dziecko. Wszak nie od dziś wiadomo, że słuchanie muzyki, zwłaszcza klasycznej, pozytywnie wpływa na nastrój dziecka w brzuszku mamy i jego rozwój.

Czy balet w ciąży jest bezpieczny?

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz