Brytyjska rodzina królewska spodziewa się kolejnego potomka?

Po informacji o ciąży księżnej Kate i zaręczynach księcia Harry’ego z Meghan Markle, Wielką Brytanię obiegła wieść o nowej ciąży w rodzinie królewskiej.

Zara Philips

Królowa Elżbieta II doczeka się kolejnego prawnuczka. Córka księżniczki Anny (jej matką jest królowa, a ojcem książę Filip) - Zara Philips jest w ciąży z drugim dzieckiem. Zara Anne Elizabeth Phillips (po mężu Tindall), urodzona 15 maja 1981 r. w Londynie to mistrzyni świata w jeździectwie, jedyna córka angielskiej księżniczki królewskiej Anny i jej pierwszego męża, kapitana dragonów Marka Phillipsa, także mistrza olimpijskiego w jeździectwie z igrzysk w 1972 r. w Monachium.

Nowina jest wyjątkowo radosna, gdyż Zara i jej mąż, Mike Tindall, w 2016 r. stracili pociechę na początku drugiego trymestru ciąży. Doszło wówczas do poronienia. Teraz jednak wszystko jest na dobrej drodze, by narodzona w 2014 r. pierwsza córka, Mia Grace Tindall, jeszcze w 2018 r. miała młodszą siostrzyczkę.

Kolejne dziecko Zary będzie 19. w kolejce do tronu i przyjdzie na świat na początku lata – niedługo po ślubie Markle i Harry’ego.

Imię Zara po arabsku znaczy „Gwiazda Poranna”. Nadano je ponieważ mała księżniczka narodziła się o 8.15 rano. A jak będzie miała na imię prawnuczka królowej? Media spekulują, że wszystko zależy od tego, o której godzinie przyjdzie na świat.

tw

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz