Bociankowe: Jak wydać przyjęcie na cześć mamy i dziecka?

Amerykański trend przywędrował do Polski.

Baby shower

Baby Shower, zwyczaj, którego nazwa oznacza deszcz prezentów, przywędrował do Polski niedawno, wprost z USA. Jest obyczajem anglosaskim, odnotowanym już w XIX w. Młode angielskie damy w przepastnych sukniach, popijając popołudniową herbatkę, obdarowywały przyszłą mamę prezentami i życzyły jej szczęśliwego rozwiązania.

Dziś jest to radosne przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy i jej mającego wkrótce przyjść na świat dziecka. Zwyczaj ten znalazł już nawet odpowiednik swojej nazwy w języku polskim: Bociankowe.

Jak powinno wyglądać Bociankowe, kto i gdzie je organizuje, jakie są jego elementy i skąd czerpać pomysły?

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mamitati
2014-10-03 11:03:37

re: Bociankowe: Jak wydać przyjęcie na cześć mamy i dziecka?

Przygotowując listę prezentów na takie przyjęcie, trzeba pomyśleć nie tylko o tym co będzie potrzebne maluchowi, gdy już pojawi się na świecie, ale również o samej mamie. Często zdarza się, że uczestniczki bociankowego przynoszą wyłącznie stertę ubranek, zabawek, pieluszek oraz kosmetyków dla dziecka. Wśród prezentów powinny znaleźć się jednak również gadżety dla przyszłej mamy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Z pewnością przydadzą się jej kosmetyki, zaró ... wno te dla kobiet w ciąży, jak i te przeznaczone dla pań po porodzie. Specjalistyczne linie kosmetyczne nie należą do najtańszych, więc zapas takich produktów na pewno uraduje obdarowaną. Można również pomyśleć o bieliźnie dla karmiących piersią, koszuli nocnej czy piżamie. W każdym razie powinno być to coś, co pomoże świeżo upieczonej mamie poczuć się lepiej, bardziej komfortowo. www.Mamitati.pl - sklep dla dzieci Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anna
2014-11-06 11:09:23

nareszcie ktoś pisze o Mamie! brawo! w tym czasie mam wrażenie, kobieta schodzi na plan dalszy i jedynym tematem jest brzuch i dziecko. Potrzeby mamy schodzą na plan dalszy a przecież od jej dobrego samopoczucia zależy, czy dzidziuś urodzi się szczęśliwym i promiennym maluchem. Dlatego - dbajcie o MAMY!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz