Czy wygląd czaszki dziecka na wczesnym USG może zdradzić jego płeć? Sprawdź!

Tzw. teoria czaszki mówi, że wystarczy się przyjrzeć główce dziecka na USG, by określić płeć maleństwa.

Jak sprawdzić płeć dziecka?

Zawsze, gdy pojawia się wiadomość o dziecku, zaraz pojawiają się domysły czy to chłopiec, czy dziewczynka. Jeśli będziesz mieć szczęście, możesz się dowiedzieć wcześniej, ale informację taką można uzyskać dopiero w połowie ciąży. Czasem maluchy "nie chcą współpracować" podczas USG i płeć rodzice poznają dopiero po narodzinach dziecka.

Oprócz ludowych metod określania płci dziecka są inne "bardziej naukowe" sposoby. Choć brzmią bardziej wiarygodnie niż analiza diety ciężarnej, nie zawsze są prawdziwe. Jedną z takich metod jest tzw. teoria czaszki. Wg. niej wystarczy jedynie przyjrzeć się czaszce dziecka podczas USG i wszytko będzie jasne. Chłopcy mają mieć większe i kwadratowe czoła, podczas gdy główki dziewczynek są bardziej okrągłe. Specjaliści zapewniają, że ta teoria ma zastosowanie tylko... rozrywkowe. Choć antropolodzy są w stanie na podstawie budowy czaszki określić czy szkielet należał do kobiety, czy do mężczyzny, to czaszki maluszków nie różnią się tak bardzo, by jednoznacznie określić płeć.

„Dopóki nie wejdziesz w dorosłość lub przynajmniej w okres dojrzewania, nie masz tych cech dymorfizmu płciowego obecnych w czaszce mężczyzny i kobiety” - twierdzi Cristina Killgrove, bioarcheolog na University of West Floryda.

Najpewniej podstawą teorii, są opisy dotyczące opisy szkieletów dorosłych ludzi. Czaszki męskie są większe i bardziej kwadratowe, podczas gdy czaszki żeńskie są bardziej delikatne i okrągłe. U mężczyzn wyraźniejsze jest czoło oraz linia szczęki. Nie ma to jednak zupełnie zastosowania w odniesieniu do małych dzieci, a tym bardziej do płodów. Sami antropolodzy, chcąc określić płeć malutkich dzieci, wykonują badania DNA, a nie określają jej na podstawie szkieletów.

Choć to nie metoda określania płci, można przecież się zabawić. Kochane Mamusie, a jakbyście spojrzały na USG Waszych maluszków to, co "powiedziałaby" Wam czaszka? W Waszym przypadku potwierdziło się?

Na kolejnych stronach znajdziecie przykładowe USG, z których "odczytano" płeć dziecka >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz