Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

Analiza zachcianek kulinarnych, kształtu brzucha oraz dolegliwości ciążowych, czyli zapomniane metody naszych babć.

ciąża

W Polsce USG w ciąży wykonuje się dopiero od około 20 lat. Wcześniej kobiety mogły zapomnieć o szczegółowym monitorowaniu rozwijającego się płodu, nie mówiąc już o wcześniejszym poznaniu płci dziecka. Mimo wszystko jednak, ciekawość brała górę i wiele przyszłych mam próbowało za wszelką cenę dowiedzieć się, czy noszą w brzuszku chłopca czy też dziewczynkę.

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, uciekano się oczywiście do ludowych wierzeń i porzekadeł. Czy były skuteczne? Na pewno dawały 50% szans na powodzenie...

Oto najpopularniejsze metody rozpoznawania płci dziecka stosowane przez nasze prababki. (Uwaga! Ich absurdalność może przyprawić o zawrót głowy).

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-06-19 14:16:47

re: Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

U mnie te informacje się nie sprawdziły. Wszyscy byli przekonani, że urodzę chłopca, tak wskazywał mały brzuszek, nie zmieniła mi się uroda itp. a tu niespodzianka i mamy piękną córeczkę. Nie ważna płeć, najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy i szczęśliwy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kiepato
2013-06-19 13:52:54

re: Chłopiec czy dziewczynka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

może się to wydać zabawne ale patrząc na siebie- a jest to moja pierwsza ciąża- tylko w jednym przypadku wyszła mi dziewczynka, reszta wskazuje na chłopca a pani doktor widziała i pokazywała mi mojego małego syna :) Zobaczymy czy się sprawdzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz