Chore dziecko: lekarze doradzali aborcję, ale dziecko ich zaskoczyło

Courtney Mitchell nie przestraszyła się złych wiadomości od lekarzy. Dlaczego zdecydowała się kontynuować ciążę, która była zagrożeniem dla jej życia?

Courtney Mitchell Eli

Badanie USG i diagnoza

Courtney Mitchell była w 20.tygodniu ciąży, kiedy lekarze w czasie badania USG zauważyli coś bardzo dziwnego. Badania potwierdziły, że rozwinął się częściowy zaśniad groniasty. Lekarze dawali dziecku 1% szans na przeżycie poza macią, powiedzieli, że jeśli przeżyje, to będzie w znacznym stopniu niepełnosprawne. Zalecili przerwanie ciąży – kontynuacja ciąży ich zdaniem była bardzo niebezpieczna dla mamy: u Courtney zdiagnozowano raka łożyska. Nowotwór w każdej chwili mógł zaatakować wątrobę, płuca lub inne narządy, poza tym zwiększał ryzyko pojawienia się padaczki, utraty wzroku a nawet śmierć. Zdaniem lekarzy jedyną szansą dla Courtney była natychmiastowa aborcja

Aborcja czy kontynuacja ciąży?

To trudna decyzja dla wszystkich rodziców, których spotyka taka diagnoza lekarska. Courtney Mitchell i jej mąż postanowili mimo tak złych rokowań kontynuować ciążę. Dlaczego podjęli taką decyzję? Courtney wyjaśniła: „Mój mąż i ja jesteśmy chrześcijanami i aborcja jest czymś niedopuszczalnym w naszej wierze. Modliliśmy się i błagaliśmy Pana, aby zaopiekował się mną i naszym synkiem.”. Kobieta była cały czas pod opieką lekarską, w ciągu tygodnia obywała kilka wizy u różnych specjalistów, spędziła kilka dni w szpitalu. Rodzice czuli ogromne wsparcie ze strony rodziny, najbliżsi nie tylko wspierali ich decyzję, ale również modlili się w ich intencji. Courtney musiała donosić ciążę przynajmniej do 24. tygodnia – wtedy dziecko miało jakiekolwiek szanse na przeżycie. Mama wspomina: „Bóg nie tylko nas wysłuchał, ale pozwolił mi donosić ciążę do 30. tygodnia. Udałam się do szpitala nocą 31 marca, ponieważ poczułam, że dzieje się coś dziwnego. Wszystkie wyniki badań laboratoryjnych były w normie, ale powiedzieli mi, że tętno Eli`ego spada.”.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz