Ciąża a dentysta

W okresie ciąży powinno się szczególnie zadbać o zęby i dziąsła. Nieleczone infekcje mogą prowadzić do zakażenia płodu, a nawet do przedwczesnego porodu.

dentysta w ciąży

Często się mówi, że jedna ciąża jedne ząb, nie jest to prawdą. Ciąża wcale nie odwapnia, zębów. Jednak zarówno problemy z zębami mogą wpływać na ciążę, jak i ciąża może wpływać na zęby. Wynika to z faktu, że hormony ciążowe powodują pewnego rodzaju rozpulchnienie dziąseł, a to może utrudniać odpowiednie dbanie higienę jamy ustnej. Większą ilość płytki nazębnej, przekrwione dziąsła mogą utrudniać życie ciężarnej.

Dlatego warto wyleczyć wszystkie ubytki przed planowaną ciążą, ale nie wolno omijać dentysty w trakcie ciąży. Podstawą jest jednak odpowiednia higiena. Zęby należy myć tak samo starannie i długo jak wcześniej. Warto także pamiętać o szczotkowaniu języka i nitkowaniu przestrzeni między zębami. Zakończeniem mycia zębów powinna być płukanka dezynfekująca jamę ustną. Warto w tym szczególnym czasie ograniczyć słodycze i myć zęby po posiłkach lub przynajmniej żuć gumę bez cukru.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz