Czy kobieta, która jest w ciąży, może karmić piersią?

Sprawdź, czy karmienie w ciąży jest bezpieczne!

Czy karmienie w ciąży jest normalne?

Mamy, które są zagorzałymi zwolenniczkami karmienia piersią, często też są zwolenniczkami dużej rodziny. I tu pojawia się problem – czy w czasie ciąży można karmić piersią? Część ginekologów zaleca odstawienie dziecka od piersi na czas ciąży, ale czy zaprzestanie karmienia w takiej sytuacji jest rzeczywiście konieczne?

Dawno, dawno temu, kiedy nikt nie słyszał o sztucznych mieszankach, a kobieta nie wracała do pracy, bo i takowej nie miała, lecz do stanu błogosławionego, nikogo nie gorszył widok karmiącej ciężarnej. Ciąże następowały w krótkim odstępie czasowym i nie było mowy o zagłodzeniu jednego dziecka kosztem drugiego.

Było to normalne. A dziś? Czy karmienie w ciąży jest normalne?

Nie ma żadnych dowodów na to, że karmienie wpływa negatywnie na ciążę lub na matkę. Karmienie w ciąży jest uznawane za bezpieczne, choć lekarze na wszelki wypadek wolą zalecić stosowanie mieszanki zamiast mleka kobiecego. Nie ma to jednak żadnego uzasadnienia medycznego. Przyjmuje się zatem, że przy zdrowej ciąży, kiedy nie występują niepokojące objawy, można karmić bez ograniczeń.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz