Bliźnięta w łonie matki - zobacz niesamowite nagranie [VIDEO]

To jedno z najpiękniejszych nagrań pokazujących życie płodowe.

bliźnięta w łonie matki

Film udostępniony przez Twins and Multiple Births Association (Tamba) rozchodził się niczym wirus po internecie. Widzowie zachwycali sie widokiem bliźniąt w łonie mamy. Film został nagrany w 22. tygodniu ciąży przez chirurga londyńskiego szpitala. Rodzice Sarah i Dan Maund często odwiedzali szpital św. Jerzego w Londynie. Właśnie tam ciężarna Sarah, z powodu powikłania ciąży wielopłodowej - zespołu transfuzji międzypłodowej, została poddana operacji. Zabieg ocalił dwoje dzieci i pozostawił niezwykłą pamiątkę z czasu ciąży.

Życie płodowe bliźniąt - niezwykłe nagranie

Profesor Basky Thilaganathan przeprowadził operację ciężarnej Sarah Maund. Zanim przystąpiono do zabiegu, nagrano film z użyciem minikamery, aby dokładnie zaplanować operację. Na filmie widać małe stopy, paznokcie, łokcie, twarze, dłonie i nogi dzieci. To nagranie jest hipnotyzujące, to najdokładniejszy obraz życia płodowego, jaki znamy.

Ocaleni

Po operacji rodzice czekali aż 6 godzin, aby dowiedzieć się, czy zabieg się udał. Na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie. Chłopcy urodzili się w 32. tygodniu ciąży. Sarah powiedziała: „Kiedy oglądałam ten film i teraz patrzę na chłopców, nie mogę uwierzyć, jak daleko wszyscy jesteśmy. To nagranie to niesamowity prezent od profesora Thilaganathan’a”. Kobieta przyznała, że lekarze dawali im jedną trzecią szans na przeżycie. Rodzice udostępnili film, aby zwiększyć świadomość innych rodziców na temat TTTS i zachęcić ich do wspierania fundacji leczącej to powikłanie ciąży mnogiej.

Zespół transfuzji międzypłodowej 

Zespół przetoczenia krwi między płodami (ang. twin-to-twin transfusion syndrome, TTTS) występuje w ciążach wielopłodowych jednokosmówkowych i wynika  różnego stopnia zaburzeń hemodynamicznych polegających na przecieku pełnej krwi od jednego płodu (dawcy) do drugiego (biorcy). To powikłanie występuje u około 10 do 15% ciąż mnogich. TTTS oznacza, że ​​krew z łożyska matki nie jest równomiernie rozłożona na bliźnięta. Zespół przetoczenia krwi między płodami sprawia, że płód „dawcy” rozwija się słabiej, jest anemiczny i mniejsz transfuzji międzypłodowej y. Natomiast płód „biorcy” rośnie za szybko, ma za dużo krwi i może mieć wady serca. Nieleczone skutki TTTS powodują śmierć dzieci aż w 90%. Jeśli bliźniaki przeżyją czas ciąży, cierpią na trwałe problemy zdrowotne. Leczenie TTTS polega na chirurgicznym uszczelnieniu łożyska matki, to laserowa obliteracja anastomoz naczyniowych.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz