CIĄŻA i alkohol

Czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu dla kobiety w ciąży?

wino

Co roku około 1 000 dzieci rodzi się w Polsce z wadami określanymi jako Zespół FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy), spowodowanymi przez alkohol wypity przez kobiety w czasie ciąży. 9 września minął rok od inauguracji przez Związek Browary Polskie kampanii informacyjnej na rzecz edukacji całego społeczeństwa, z naciskiem na kobiety spodziewające się dziecka, w obszarze zagrożeń związanych ze spożyciem alkoholu w czasie ciąży. W ciągu roku, wspólnie z Parlamentarną Grupą Kobiet, środowiskiem medycznym i organizacjami pozarządowymi, zwiększono rozpoznawalność hasła „W ciąży nie piję alkoholu”.

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marika
2014-09-11 21:05:45

re: CIĄŻA i alkohol

mój lekarz ginekolog mówił że przy problemach z oddawaniem moczu ktore mialam w 2 trymestrze ciazy ( woda zatrzymywala mi sie ciagle w organizmie na skutek czego w miesiac przybylo mi 15 kg) potrzebuje czegos co popedzi mi pecherz i nerki. Co 3 dni pilam 100 ml piwa 2% po czym oddac mocz chodzilam co jakies 20 minut. dzieki temu poprawil sie moj stan ogolny ( mialam problemy z przewodem pokarmowym) i unormowala waga ( opadla o 10 kg w sumie przez cala ciaze przytylam 18) ale wciaz mimo tego ... mialam strasznie duzo wod plodowych. Czy ktos mi teraz powie ze jestem wyrodna matka? Synek urodzil sie zdrowy, teraz ma juz 2 latka i 8 miesiecy. Przez to zatrzymanie wody w organizmie ryzyko powiklan bylo wieksze niz jakbym palila papierosy badz zle sie odzywiala. Tymon mogl sie zbyt wczesnie urodzic, gdyz juz w 30 tygodniu mialam 3cm rozwarcie.. Urodzil sie w 38 tygodniu ciazy. Wazyl 4,270. 10 pkt w kazdej minucie. Jednak czasem takie ryzyko trzeba podjac. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kissinger
2014-09-11 09:29:30

re: CIĄŻA i alkohol

Znam kobietę, która trochę piwa od czasu do czasu w ciąży piła. Mówiła, że jej się dziecko uspokaja. Po dwóch łykach. Kurcze jacy ludzie są nieodpowiedzialni, skąd mogła wiedzieć, że np. po jednym by się dziecku nic nie stało, a po trzech tak? A jak baby palą w ciąży, albo idą z wózkiem i palą peta, trzeba by im je na głowie gasić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz