Ciąża po trzydziestce - nadal nie jest za późno!

Skończyłaś już 30 lat. Myślisz o dziecku, ale boisz się „późnego macierzyństwa” i porodu? Co chwilę ktoś powtarza, że ciąża po 30. roku życia to większe ryzyko chorób u dziecka i komplikacji w czasie tych 9 miesięcy. Ciąża po trzydziestce to wciąż dobry czas!

mama i dziecko

Nadal nie jest za późno

Jesteś młoda! 30 lat i kilka więcej to nie jest wiek, w którym musisz czuć się staro. To reklamy wmawiają nam, że trzeba używać kremów przeciwzmarszczkowych 30+, że potrzebujesz super preparatu na zatrzymanie młodości, bo przecież masz ponad 30 lat. Nie wierz w to, Twój organizm inaczej odczuwa swój wiek, niż wskazuje na to data urodzenia. A co z zagrożeniami w ciąży po 30. roku życia? Magiczna granica dla kobiet to 35-36 lat i tu nie ma znaczenia, czy już rodziłaś czy nie, każda ciąża po 35. roku życia może wiązać się z większymi komplikacjami, ale przecież nie decyduje o tym sam wiek kobiety, ale wiele innych czynników. Zalicza się do nich: ogólny stan zdrowia, przebyte operacje, indywidualne predyspozycje do możliwości zajścia i utrzymania ciąży. Można mieć dwadzieścia kilka lat i problemy z zajściem w ciążę, można mieć ponad trzydzieści i dobrze przebyć ciążę, można mieć więcej niż trzydzieści pięć czy czterdzieści i urodzić zdrowe dziecko. To nie wiek o tym decyduje, ale zdrowie kobiety i geny dziecka!

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Red Magnolia
2015-07-17 18:49:40

re: Ciąża po trzydziestce - nadal nie jest za późno!

No tak, tylko ryzyko chorób genetycznych rośnie z wiekiem rodziców. A zatem geny dziecka zależą od wieku rodziców -> zdrowie dziecka zależy od wieku rodziców. Twarde fakty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-07-17 15:10:58

re: Ciąża po trzydziestce - nadal nie jest za późno!

Bez przesady. A co to 30ttki to juz stare baby?????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
racja maciezynstwo piekny okres
2015-07-16 20:22:08

re: Ciąża po trzydziestce - nadal nie jest za późno!

Dzieci są kochane nie wyobrażam sobie ich nie miec

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz