CIĄŻA to nie choroba... a nawet dodaje zdrowia i urody

Chcesz mieć dziecko, ale boisz się ciąży. Martwisz się o swoje zdrowie, o to, czy zwyczajnie podołasz, fizycznie i psychicznie. Otóż zupełnie niepotrzebnie!

ciężarna

Ciężarnej kobiecie, oprócz oczywistego dobrego samopoczucia, wynikającego z faktu posiadania dziecka, towarzyszy często poczucie konieczności poświęcenia sporego kawałka zdrowia. Wynika to z faktu zmian w ciele kobiety, następujących od wczesnych tygodni życia dziecka w jej łonie. Nudności, zmęczenie, kołatanie serca, żylaki, rozstępy, ogólne osłabienie, bóle brzucha i pleców, mrowienie kończyn, przebarwienia skóry, wypadanie włosów. Nieźle jak na czas błogosławiony, prawda? Wszystko to może utrudnić odnajdywanie w fakcie bycia w ciąży pozytywów. Spójrzmy właśnie jednak na nasze ciążowe brzuchy z tej drugiej, dużo lepszej strony.

Korzyści, jakie dla ciała i umysłu kobiety niesie z sobą ciąża, można by długo wymieniać. Poznaj kilka z nich DALEJ.

 

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-14 16:04:27

re: CIĄŻA to nie choroba... a nawet dodaje zdrowia i urody

nie choroba... ale w organizmie kobiety zachodzą takie zmiany, że czasami trudno sobie z nimi poradzić... i do tego różne dolegliwości, kobieta często czuje się jak w chorobie... jest to stan odmienny a kobieta powinna być szczególnie chroniona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz