Ciąża to stan błogosławiony? To musiał powiedzieć mężczyzna!

Droga do pełni macierzyństwa bywa wyboista...

ciąża

Marzyłaś o nich! Dwie kreski. Sprawdzasz kilka testów z rzędu i każdy z nich TO potwierdza. Prawdopodobnie nie masz jeszcze żadnych objawów ciąży, ale momentalnie zaczynasz czuć się inaczej. Minie jeszcze sporo czasu, zanim nieznajomi zaczną Cię przepuszczać w kolejce, więc masz wrażenie, że dziecko jest Twoją małą tajemnicą.

Tak samo, jak pierwsza ciąża. To, co teraz wiesz jest mieszanką historii koleżanek, własnych wyobrażeń i wizji, jaką kreują media. Stan błogosławiony. Najlepszy czas w życiu kobiety. Powinna być noszona na rękach, nie wolno jej odmawiać. To jedyna i niepowtarzalna okazja, by poprosić męża o kanapki z nutellą do łóżka w środku nocy lub wypalić coś prosto z mostu, a potem wytłumaczyć się szalejącymi hormonami. Możesz odpocząć. Przygotować się. Spędzać czas na skrupulatnym wyborze dziecięcych akcesoriów. Przemycać jedzeniowe grzeszki – przytyjesz tak czy siak. 

Czy Twoja wizja ciąży jest właśnie ciągiem uroczych, filmowych obrazów? Może tak być. Ale podczas gdy jedna grupa kobiet wspomina te miesiące ze łzami wzruszenia, druga – zarzeka się, że nie miały one nic wspólnego ze stanem błogosławionym. Dlaczego?

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anna
2016-01-04 21:51:31

re: Ciąża to stan błogosławiony? To musiał powiedzieć mężczyzna!

Bardzo chamski tytuł artykułu. Dla mnie ciąża to był STAN BŁOGOSŁAWIONY i mówię to ja - KOBIETA.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz