Jesteś nastolatką w ciąży? Przeczytaj, to powinnaś wiedzieć

Na pewno to tzw. wpadka. Cóż, stało się. Przede wszystkim ochłoń, a następnie porządnie się zastanów i poszukaj osoby, której NAPRAWDĘ możesz zaufać i powiedzieć, co się wydarzyło. My też ci co nieco podpowiadamy.

nastolatki z testem ciążowym

Ciąża u nastolatki jest ogromnym wyzwaniem. To nie tylko problem natury psychologicznej, braku dojrzałości do macierzyństwa czy mentalności ( „Jak mogłaś!”, „Ale wstyd!”, „Porażka”, „Rozczarowałaś wszystkich…”).

Przede wszystkim, twój organizm sam jeszcze się rozwija, więc musisz bardzo odpowiedzialnie podejść do własnego ciała, jak i dziecka, które nosisz pod sercem. Odsuń więc na bok rozterki i nie katuj się poczuciem winy. Po prostu przestań słuchać i spotykać się z ludźmi, którzy wytykają ci odmienny stań. Skup się mocno na sobie i na dziecku. Oboje musicie być zdrowi i silni. Po to, aby potem łatwiej się wam żyło razem.

Po urodzenia dziecka możesz również podjąć decyzję o oddaniu go do adopcji. Nie byłabyś jedyną nastolatką na świecie, która zdobyła się na ten trudny krok. Gdy czujesz, że nie udźwigniesz rodzicielstwa oraz, że nie możesz liczyć na żadne wsparcie, to może być jedna z najsłuszniejszych decyzji w twoim obecnym położeniu. Jest wiele wspaniałych rodzin, które z miłością przyjmą twoje dziecko pod swój dach. W ten sposób zapewnisz mu komfort do rozwoju, dom i poczucie bezpieczeństwa.

A teraz kilka przydatnych informacji:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz