Ciąża zagrożona

Czasem 9 miesięcy ciąży jest okresem, którym nie można się w pełni cieszyć, ale trzeba go po prostu przetrwać i cały czas odganiać złe myśli. Dzieje się tak w przypadku ciąży zagrożonej.

ciąża

„(…) Ciągle się staram odganiać złe myśli, staram się nastawiać bardzo pozytywnie. Miałam taki sposób, że jak już było bardzo źle, to wyobrażałam sobie słońce, las... wszystko to co mnie relaksuje. (…)Chociaż każda z nas ma inną historię, to tyle nas łączy... Szkoda, że tyle w tym jest bólu, strachu i niewiadomej... (…)” – tak mówi mama, która założyła wątek na forum dla mam będących w zagrożonej ciąży.

Radość i łzy

Początkowo wszystko zapowiada się dobrze. Serduszko na USG bije, mama przybiera na wadze. Krwawienie pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, jedna z mam wspomina: „Dziś rano miałam kolejne krwawienie... troszkę większe niż miesiąc temu. Pojechaliśmy do szpitala, byłam przerażona, lekarz mnie zbadał nie mówiąc słowa wyszedł. Załamałam sie tylko zdążyłam zadać pytanie, czy wie pan, co mi jest, on tylko powiedział krótkie „tak, wiem”. Przyszły dwie pielęgniarki i zaprowadziły mnie na USG, długo czekałam ale w końcu zostałam zbadana, badanie trwało około 20 minut, jakie to szczęście, kiedy usłyszałam, że moje dziecko żyje i bije serduszko mu i jest bardzo ruchliwe widziałam na ekraniku. Niestety jest za późno na wykrycie jakichkolwiek chorób. Nie wiadomo skąd te krwawienia, dostałam receptę na Duphaston, Nystatyne (na grzybice), zalecenie żadnej pracy, łażenia po ulicy, biegania i musze leżeć i nie przemęczać się.”.

Krwawienie jest charakterystycznym objawem ciąży zagrożonej, poza nim mogą pojawić się również skurcze macicy i ból podbrzusza.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz