Ciężarna myślała, że to rozstępy, a to była alergia na... maluszka! [FOTO]

Kobieta w ciąży dostała na całym ciele wysypki, niezwykle bolesnej podczas kąpieli i snu.

alergia

29-letnia Summer Bostock z Queensland była, wraz z mężem Danielem, niezwykle szczęśliwa, gdy latem okazało się, iż spodziewa się dziecka. Pewnego ranka, po 30 tygodniach normalnej ciąży, zauważyła nowe linie i bolesne, czerwone plamy, zaczynające się od brzucha i rozpościerające się dalej, na jej plecy i nogi. Wkrótce uczulenie zakryło całe jej ciało.

Zaczerwienione miejsca zaczęły potwornie swędzieć i zrozpaczona kobieta udała się do swojego lekarza ogólnego, który zalecił jej kojący krem i łagodny steryd.

Preparaty nie zadziałały i przyszła mama zaczęła brać kąpiele w owsiance - wiedząc, że płatki owsiane mają właściwości przeciwzapalne i od dawna są stosowane w leczeniu chorób skóry, takich, jak egzema.

Jej zaniepokojona, 59-letnia mama, Kym Holwerda, która przeprowadziła się z Portsmouth do Brisbane, podejrzewała PEP (polymorphic eruption of pregnancy), po zbadaniu objawów córki w Internecie. Lekarze potwierdzili diagnozę, ale oznajmili, że niewiele mogą zrobić i należy czekać, że stan zapalny sam ustąpi.

- W tym czasie nie mogłam nawet wziąć prysznica, ponieważ dotyk wody na mojej skórze był zbyt bolesny. Wymiotowałam, a swędzenie było tak intensywne, że w nocy nie mogłem spać – wspomina Summer Bostock.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz