Co czytać w ciąży?

Gdzie zajrzeć, by uzyskać pewne, sprawdzone, rzetelne informacje o przebiegu ciąży, pielęgnacji niemowląt i rozwoju dziecka?

ciąża

Ciąża, pierwsze dziecko - tyleż samo radości, co niepewności i niepokoju. Każde kolejne dziecko to także wiele nowych, niekiedy zupełnie nieprzewidywalnych sytuacji. W chwilach, gdy coś się dzieje, niepokojącego lub zupełnie normalnego, powodowani brakiem wiedzy i doświadczenia, zazwyczaj odruchowo zaglądamy do internetu.

Nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ sieć, jakkolwiek zasobna, bywa i śmietnikiem informacyjnym. Lekarze wręcz zabraniają spodziewającym się dziecka kobietom czytania czegokolwiek w internecie na temat ciąży, szczególnie na forach.

Co więc czytać, po co sięgać, by uzyskać pewne, sprawdzone, rzetelne informacje? Eksperci różnych dziedzin związanych z ciążą i macierzyństwem, lekarze ginekolodzy, pediatrzy oraz położne, polecają książki w opracowaniu zbiorowym Heidi Murkoff, Sharon Mazel, Arlene Eisenberg i Sandee Hathaway, serię: W oczekiwaniu na dziecko, Pierwszy rok życia dziecka, Drugi i trzeci rok życia dziecka.

Co w nich znajdziemy?

 

  

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

moniun
2014-09-28 15:44:40

re: Co czytać w ciąży?

Ja czytałam:"Język niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau. Gorąco polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Adaszka
2013-05-04 10:26:58

re: Co czytać w ciąży o pielęgnacji niemowląt i rozwoju dziecka?

Mam te pozycje. Faktycznie są one bogate w bardzo wartościowe rady i w czasie ciąży są istna skarbnicą wiedzy, jednak o wiele przyjemniej czyta się "Ciąża. 40 kolejnych tygodni" Dr Glade B. Curtis i Judith Schuler. Bardzo polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz