Co może utrudniać współżycie w ciąży?

Przy tak licznych zmianach zachodzących w ciele kobiety, trudno się dziwić, że czerpanie przyjemności z seksu też się zmienia.

seks w ciąży

W górę i w dół

Huśtawka nastrojów dotyczy w ciąży różnych aspektów życia, także seksu. W pierwszym trymestrze libido spada tak szybko, jak spada stężenie hormonów ciążowych. Zmęczenie, nudności, czy tkliwość piersi nie zachęcaj do miłosnych igraszek. Oczywiście ciąża każdej kobiety przebiega inaczej bo każda kobieta jest inna i tak samo kwestia libido może być inna. Jeśli masz dużo szczęścia, możesz mieć częstsza ochotę na seks i czerpać z niego więcej przyjemności, ponieważ zmiany hormonalne powodują przekrwienie i nadwrażliwość narządów płciowych.

Zainteresowanie seksem, choć nie zawsze, rośnie w drugim trymestrze. W tym czasie zanikają dolegliwości, które pojawiły się w pierwszym trymestrze, a kobieta ma więcej energii. W tym czasie wiele pań pierwszy raz w życiu doznaje wielokrotnych orgazmów. Jednak zdarza się także tak, że niektóre panie tracą zupełnie zainteresowanie seksem. W trzecim trymestrze największy "problem" stanowi brzuch, a także pojawiają się dolegliwości, które także nie sprzyjają zabawom w sypialni. Są również pary, którym udaje się pokonywać przeszkody do późnego okresu ciąży, a nawet współżyć aż do pierwszych skurczów porodowych.

Przy tak licznych zmianach, jakie zachodzą w ciele kobiety, ciężko się dziwić, że czerpanie przyjemności z seksu jest czymś zmiennym. Trzeba się nauczyć żyć z tymi zmianami, a obydwoje partnerzy powinni podchodzić z wyrozumiałością do siebie, tak by ciąża nie miała negatywnego wpływu na związek.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz