Co to jest psychoza po porodzie?

Poznaj groźniejszą siostrę depresji poporodowej.

psychoza poporodowa

Narodziny dziecka to wiele zmian w życiu rodziny, ale przede wszystkim w życiu kobiety. W bardzo krótkim czasie zachodzi wiele zmian, poczynając od stresu związanego z porodem poprzez zmiany w rytmie dobowym, fizjologi kobiety, strukturze rodziny, obowiązkach zawodowych i domowych, a także związanych z opieką nad dzieckiem. W wyniku zmian hormonalnych po narodzeniu dziecka oraz innych, niezidentyfikowanych przez medycynę czynników, większość kobiet boryka się z mniejszymi lub większymi wahaniami nastrojów. Jednak nie zawsze świeżo upieczone mamusie zdają sobie z tego sprawę. Chęć bycia "dobrą mamą" często sprawia, że kobiety wstydzą się przyznać nawet przed sobą, że istnieje jakiś problem. Czasem uczucie niepokoju i trudności psychiczne przekraczają stan normy psychicznej i fizycznej kobiety i niezbędna jest pomoc specjalisty.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paulina
2016-10-05 14:26:31

re: Co to jest psychoza po porodzie?

Przechodzilam depresje poporodowa.. Tylko placz i placz i mysli jesli to zle zrobie, a jesli to a tamto... Teraz czuje sie o wielw lepiej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-10-04 19:05:35

re: Co to jest psychoza po porodzie?

Przechodziłam depresję po urodzeniu córki, nikomu tego nie życzę, codziennie tylko płacz, ale już jest lepiej. Trzymajcie się mamusie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz