Czy to poronienie? Najczęstsze symptomy

Temat delikatny, ale trzeba go poruszać. Dowiedz się kilku absolutnie podstawowych, ale bardzo ważnych informacji.

poronienie

Poronienia, chociaż bardzo często się zdarzają, to jednak mało się o nich mówi. Kiedy Kasia (imię zmienione) w 18. tygodniu ciąży była na badaniu USG, chciała dowiedzieć się o płci dziecka, poronienie w ogóle jej do głowy nie przychodziło, myślała tylko o przyszłości ze swoim zdrowym maluszkiem. Jej mąż ściskał mocno jej rękę, kiedy lekarz wykonywał badanie. Na pytanie „Czy wszystko jest ok?” on nagle zmienił wyraz twarzy i wezwał drugiego lekarza - ten potwierdził najgorsze.

Chociaż wydaje się, że czekają Cię już tylko poranne mdłości lub pragnieniae lodów śmietankowych na śniadanie, to utrata dziecka przed 20. tygodniem ciąży jest najbardziej powszechnym zjawiskiem wśród wczesnych etapów ciąży. Mniej więcej 30 proc. ciąż jest traconych, zanim kobieta sw ogóle dowie się, że jest w ciąży, a 15 proc. ciąż roni się, gdy kobieta już wie, że nosi dziecko.

Zapoznajcie się się z zagrożeniami i ryzykiem poronienia - pośród nich wymienia się: zaawansowany wiek matki, niedożywienie lub za duża waga, za duże ciśnienie krwi, cukrzyca, palenie tytoniu lub spożywanie alkoholu. Jeżeli zauważyłaś jakiekolwiek oznaki poronienia, zadzwoń do od razu do lekarza i unikaj wyczerpującej aktywności.

Jakie są objawy poronienia?

 

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Konstancja
2015-06-23 13:20:56

re: Czy to poronienie? Najczęstsze symptomy

Nie radziłam sobie wogóle .Jedyne co mogę powiedzieć że przeszło.. kiedy poroniłam czułam ból i milion pytań przebiegających przez głowę , dlaczego??? To że nie byłam sama , tylko przechodziłam to razem z mężem wcale mnie to nie pocieszało,nie było lepiej. Nie oczekiwałam od osób z zewnątrz ze mnie zrozumieją bo ten kto tego nie przeszedł nie zrozumie.Kilka miesięcy temu temu mąż przyniósł do domu paczkę dr bociana z suplementami pomagającymi zajście w ciążę. ... Nie poddaję się i staram sie pomalutku zacząć wszystko od nowa . Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama Julci i Aniołka Karolka
2015-06-10 23:39:05

re: Czy to poronienie? Najczęstsze symptomy

U mnie od początku 2 ciąży było coś nie tak, albo infekcja pęcherza, albo infekcja w pochwie i ciągłe leczenie... Doszły do tego plamienia i po 22 tygodniu miałam poród przedwczesny, niestety nasz synek był zbyt malutki i niedojrzały aby przeżyć. Obecnie jestem w ciąży i ginekolog zobaczył na USG małego krwiaka w macicy, mam nadzieję, że się wchłonie i wszystko będzie dobrze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Matka 2 dzieci
2015-06-10 22:44:15

re: Czy to poronienie? Najczęstsze symptomy

NIe miałam żądnych bóli, krwawienia, osłąbienia symptomów ciąży ( w ogóle ich nie miałam do 12 tygodnia ciąży). MIałam poronienie zatrzymane, bezobjawowe. Po prostu poszłam na kolejną rutynową wizytę do ginekologa, który oznajmił mi, że serce dziecka nie bije. Jego wzrost zatrzymał się na 10 tygodniu ciąży i wtedy umarł. Szpital, łyżeczkowanie, koszmar psychiczny, obwinianie się , że to moja wina i nie jestem kobietą, bo nie potrafię donosić ciąży. Żałoba, p ... acz, kolejna ciąża i znowu to samo. Zmieniłam lekarza, zaczęłam leczyć ostre zapalenie przydatków, które prawdopodobnie było przyczyną poronień i zaszłam w ciażę. Donosiłam, urodziłam zdrowego syna, po 4,5 roku mam kolejne dziecko. Tamtemu lekarzowi nie wybaczę wielu zaniedbań, zbagatelizował wiele słów,które do niego mówiłam. Jestem mamą dwóch Aniołków oraz dwóch urwisów ,które aktualnie śpią i kocham ich nad życie. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
antygona
2015-06-11 11:48:30

Współczuję, że ktoś wpoił Ci, że kobietą się jest tylko, gdy się zajdzie i donosi ciążę. Nie przekazuj wartości swoim dzieciom. To wyżądzanie krzywdy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ann
2015-06-10 21:39:45

re: Czy to poronienie? Najczęstsze symptomy

ja osobiscie nie mialam zadnych objawow, wszystko bylo dobrze, tylko lekkie plamienie, lekarz przepisal tabletki i w 12 tyg na usg pusty pecherzyk i skierowanie na lyzeczkowanie..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz