Słodycze a ciąża - co wolno, a czego należy unikać?

Słodycze w ciąży to temat tabu. Czy jednak na małe co nieco można sobie czasem pozwolić?

słodycze

Jak ochota na słodkie, to na pewno będzie dziewczynka! A jeśli nawet nie dziewczynka, to pewnie i tak aż Cię skręca na samą myśl o słodyczach! Znamy to dobrze. W ciąży często zmienia się smak. Kobiety narzekają, że nie mogą powstrzymać chęci na batony, inne z kolei mogłyby nieustannie jeść lody. A jak to właściwie jest? Czy słodycze rzeczywiście mogą zaszkodzić ciężarnej?

Odpowiednia waga

To nie jest tak, że w ciąży możesz tyć bez ograniczeń. Przeciwnie - nadmiar kilogramów może utrudnić poród. Najlepiej się nie objadać. Nawet jeśli prawdą jest, że powinno się jeść za dwoje, to nie ma takiej diety, która uprawniałaby Cię do jedzenia codziennie całej tabliczki czekolady! Poza tym też warto przemyśleć następstwa obżarstwa - pamiętaj, że za rok będziesz chciała kobiecznie zrzucić ciążowe kilogramy, a słodycze raczej wspomagają ich nagromadzenie.

Dlaczego ciężarne mają ochotę na słodycze?

Ponieważ słodycze to najlepszy pomysł na ciążowe smutki. Endorfiny skaczą jak szalone, a słodyczne poprawiają nastrój, sprawiają radość i dają błogie uczucie przyjemności. Szybko też potrafią zaspokoić nagły głód, który często przydarza się kobietom w ciąży.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz