Czym jest kwas DHA i dlaczego jest tak ważny?

W ostatnich latach coraz więcej uwagi przywiązuje się do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-3. Szczególne miejsce zajmuje tu DHA.

kwasy DHA

Kwas DHA jest to składnik, który w naturalny sposób nie może być syntetyzowany przez nasz organizm, dlatego musi być dostarczany z dietą, bądź dodatkowo suplementowany w postaci wyselekcjonowanych preparatów. Dlatego słyszysz często w reklamach, że coś zawiera kwas DHA, ale dlaczego jest aż tak ważny dla przyszłej mamy i maluszka?

Kwasy DHA w diecie dziecka

Eksperci już od wielu lat zastanawiają się nad działaniem i wpływem kwasów wielonienasyconych na organizm człowieka, w szczególności u niemowląt i małych dzieci. Ostatnie doniesienia dowodzą, że kwasy Omega-3, a w szczególności - kwas dekozoheksynowy pozyskiwany z alg (Life’s DHA), odgrywa istotną rolę w rozwoju mózgu. Stanowi bowiem 60% materiału budulcowego jego kory i aż 95% siatkówki oka. Dlatego maluchy otrzymujące zalecaną ilość DHA wypadają lepiej w testach na inteligencję, posiadają znacznie bardziej rozwinięte funkcje poznawcze i lepszy wzrok. 

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Krycha
2017-04-25 16:46:48

Dlatego właśnie nie przestałam brać mama dha premium po urodzeniu córeczki. Teraz ją karmię i mój organizm potrzebuje jeszcze więcej witamin i minerałów, ale też kwasu foliowego i dha, więc uzupełniam dietę o ten suplement.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magnalia
2017-03-29 21:18:14

Właśnie bardzo ciężko dostarczyc dziecku w diecie te kwasy dha, dużo się ostatnio mowi jednak o szkodliwosci jedzenia ryb, takze ja podaje dziecku preparat w ktorym kwasy dha pozyskuje się właśnie z alg, bobik dha.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
karolina8
2017-03-13 13:52:38

Ja też nie wiedziałam o tym kwasie zanim nie zaszłam w ciążę, dopiero wtedy mój ginekolog zalecił mi przyjmowanie Pregny 250 DHA dla prawidłowego rozwoju dziecka i wszystko było ok :) W czasie ciąży bardzo dobrze się czułam no i córeczka urodziła się zdrowa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marlena
2017-02-15 22:29:13

Ja przyjmowałam suplement z kwasami dha w ciazy a teraz tez podaje je swojej córci, bobik dha, prócz tydh kwasow preparat ten zawiera tez witamine d, rownie wazna dla rozwoju dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sylwia
2016-12-21 15:22:59

Ja nie mialam pojecia o wplywie kwasu DHA, dopoki nie zaszlam w ciaze. Lekarz zalecil mi suplementacje pregna plus i ciaza przebiegla pomyslnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz