Dana niedługo zostanie mamą, ale ma przed sobą tylko kilka tygodni życia

17-latka jest w 31. tygodniu ciąży i lekarze dają jej niewielkie szanse na przeżycie.

nastolatka w ciazy

Dana Scatton z USA za kilka tygodni po raz pierwszy zostanie mamą. Nie cieszy się jednak z nadchodzącego, radosnego momentu narodzin córeczki. Toczy heroiczną walkę o własne życie. Lekarze zdiagnozowali u niej rzadkiego guza mózgu. Jeśli nie podejmie natychmiastowego leczenia, przeżyje najwyżej jeszcze dwa miesiące.

Nastolatka zawsze była radosnym, żywiołowym dzieckiem. Uwielbiała taniec i sport, uprawiając nawet dziedziny zaliczane bardziej do męskich niż kobiecych, jak koszykówka czy piłka nożna. Dlatego gdy w listopadzie zaczęło brakować jej sił, bardzo się zaniepokoiła. Na początku wystąpiły problemy z przełykaniem, później były trudności z chodzeniem i mówieniem. W grudniu tego roku chciała podbiec do autobusu i w pewnym momencie nogi odmówiły jej posłuszeństwa.

Jako że była już w 29. tygodniu ciąży, swoją niedyspozycję zrzuciła na karb swojego stanu. Podczas rutynowej kontroli opowiedziała jednak o swoich dolegliwościach ginekologowi i ten zalecił jej szczegółowe badania. 

Następnego dnia wykonała m.in. tomograf głowy. Badanie wykazało, że ma guza mózgu - wyjątkowo rzadkiego i agresywnego. Nowotwór tego typu występuje zazwyczaj osób w młodym wieku i do tej pory nikogo jeszcze z niego nie wyleczono.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz