Diagnostyka infekcji i ich wpływ na rozwój prenatalny dziecka

Takie badania, zwane prekoncepcyjnymi, choć nie są obowiązkowe, mogą okazać się niezwykle istotne dla zdrowia nienarodzonego dziecka.

ciąża

Diagnostykę infekcji zagrażających w czasie ciąży dziecku tak naprawdę powinno przeprowadzić się już wówczas, gdy zaczynamy myśleć o powiększeniu rodziny. Ten sposób diagnozowania i przygotowania się do roli mamy określa się mianem diagnostyki prekoncepcyjnej. Mimo, że większość tych badań jest nieobowiązkowa (o ile nie ma wskazań do ich wykonania) to mogą okazać się niezwykle istotne dla zdrowia nienarodzonego dziecka.

Pierwszą, rozważną decyzją mającą wpływ na nasze psychiczne samopoczucie w czasie ciąży i zdrowie naszego, jeszcze nienarodzonego dziecka, będzie udanie się do lekarza i ustalenie zakresu takich badań, około pół roku przed planowaną ciążą. Jeśli nam się to nie uda, powinnyśmy wykonać je do końca pierwszego trymestru, czyli w ciągu pierwszych 12 tygodni ciąży. Jest to spowodowane faktem, iż ciąża jest stanem obniżonej odporności, w którym ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, czy zarażenia pasożytami jest 20 razy wyższe.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz