Co jeść, aby szybciej zajść w ciążę?

Dowiedz się więcej o diecie mającej wpływ na płodność obojga partnerów. Każdy, kto planuje ciążę, powinien się przyjrzeć temu, co je!

dieta a płodność

Większość kobiet, gdy zobaczy dwie kreski na teście ciążowym, postanawia radykalnie zmienić swoje nawyki na zdrowsze. Przede wszystkim panie zaczynają zwracać uwagę na to, co jedzą, by nie zawierało konserwantów i zbędnych cukrów, tłuszczy, a także by posiłki były bogate w minerały i witaminy. Tymczasem o zdrowej diecie należy pomyśleć już na etapie planowania ciąży. Styl życia i sposób odżywiania mogą mieć znaczący wpływ na płodność, dlatego należy swoje ciało przygotować na "małego lokatora" zawczasu. Zdrowsze odżywianie to lepsza płodność i lepsze warunki do utrzymania ciąży, jak i prawidłowego rozwoju płodu.

Każda para, która myśli o poczęciu dziecka powinna poważnie przyjrzeć się swojej diecie. Tyczy się to zarówno pań, jak i panów. Dieta powinna być bogata w kwas foliowy, cynk i wapń, nie może także zabraknąć zdrowych tłuszczy. W diecie nie może zabraknąć warzyw, chudego źródła białka i błonnika. Ważne także, by jeść regularnie niewielkie porcje. Badania naukowe potwierdzają, że właściwa dieta znacząco wpływa również na płodność. 

Prawidłowe odżywianie się a płodność

Badania prowadzone w ciągu ostatnich lat przez różne ośrodki naukowe potwierdzają związek pomiędzy odżywianiem a płodnością. Utrzymanie dobrej kondycji i dobrego stanu zdrowia korzystnie wpływa na zapłodnienie i ciążę. Odpowiednia dieta, dzięki której dostarczamy organizmowi potrzebnych składników, reguluje produkcję hormonów, owulację, ma wpływ na funkcjonowanie narządów rozrodczych oraz jakość nasienia. To, co jemy, ma również znaczenie dla prawidłowego zagnieżdżenia zarodka w jamie macicy oraz jego rozwoju. Lepsze efekty przynosi także terapia związana z leczeniem niepłodności, gdy pacjent jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia.

Istnieje więc wiele powodów, by planując ciążę, przyjrzeć się dokładnie temu, co mamy na talerzu. Ważne, by jeść zdrowo, urozmaicać codzienny jadłospis, unikać konserwantów i produktów przetworzonych. Te podstawowe zasady dotyczą, oczywiście, obydwojga partnerów.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

pomponik98
2016-09-07 15:58:32

re: Planujesz ciążę – sprawdź, co jesz!

WArto by planujący ciążę tatusiowie też zadbali o siebie i sięgnęli po suplement diety dla mężczyzn Permen Repro, który pozytywnie wpływa na jakość nasienia i wspomaga płodność!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz