Dieta przyszłej mamy - co, ile, kiedy?

Czy odżywiasz się zdrowo w ciąży? Co wolno Ci jeść? Czego powinnaś kategorycznie unikać? Czy możesz sobie czasem troszkę pofolgować?

Jedzenie w ciąży

Jeśli właśnie jesteś w ciąży, na pewno wiele razy zastanawiasz się nad tym, czy aby na pewno to, co jesz na co dzień jest w pełni zdrowe dla Ciebie i dzidziusia. Jeśli dopiero planujesz ciążę, zapewne chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat tego, co uczynić, by dieta podczas całych dziewięciu miesięcy była „dietą najlepszej szansy”.

„Dieta najlepszej szansy” – tak nazywa właściwy sposób odżywiania w ciąży autorka poradnika „Dieta przyszłej matki” – Heidi Murkoff. Co oznacza to hasło? Najkrócej mówiąc, rzetelne podejście nie tylko ciężarnej, ale też całej jej rodziny do kwestii odżywiania w tym okresie, z pełną świadomością tego, że każdy kęs wzięty do ust ma znaczenie i to, co kobieta zjada w ciąży lub nie, może mieć wpływ na rozwój narządów u jej dziecka, przebieg ciąży, stan emocjonalny. Dzięki "diecie najlepszej szansy" możesz dać swojemu dziecku najlepszy z możliwych start w życiu.

My postaramy się w tym miejscu odpowiedzieć na potencjalnie najbardziej frapujące Was pytania dotyczące odżywiania w ciąży.

Dalej nasz dietetyczny FAQ.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz