Dlaczego fajnie jest być w ciąży latem?

Ogromny, ciążowy brzuch, obrzęki nóg, zadyszka i… letnie upały. Większość Mam zapewne powie, że bycie w zaawansowanej ciąży latem to istna udręka. Ale my potrafimy znaleźć jasną stronę tej sytuacji.

ciąża latem

Świetny czas na aktywność na świeżym powietrzu

Spacery i pływanie to wielcy przyjaciele ciężarnej mamy. Obie aktywności nie obciążają organizmu, bo nie wymagają wielkiej siły i nie wiadomo jakiej kondycji, świetnie wpływają na pracę serca i krążenie krwi i są świetnym pretekstem, by jak najczęściej wychodzić z domu, w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, znajdziesz w nim zarówno mnóstwo przestrzeni do uskuteczniania spacerów (parki, laski miejskie), jak i jakiś odkryty kompleks basenowy. Możesz tam schłodzić się w wodzie oraz odpocząć w cieniu parasola.

Jeśli mieszkasz w małym miasteczku lub na wsi, to bez wątpienia otacza Cię mnóstwo pięknych tras spacerowych i możliwe, że masz rzut beretem nad jakieś piękne jezioro lub nad rzekę. Korzystaj z tego!

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

amiko
2017-06-08 22:11:05

Rodziłam w upalnym lipcu. Byłam tak opuchnięta, że nie mogłam palców zginać. O spuchniętych nogach nie wspomnę (każde buty miałam za małe). Pot spływał mi po tyłku. Prysznic brałam sześć razy dziennie. Od wentylatora i moczenia nóg w chłodnej wodzie nabawiłam się kataru. Coś pięknego - katar w upał! Po porodzie długo nie mogłam się pozbyć obrzęków. Generalnie nie polecam.... Jednak warto było! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz