Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka?

Są ku temu ważne powody!

ciąża

Wiele par spodziewających się dziecka decyduje się na poznanie jego płci dopiero wtedy, gdy już przyjdzie na świat. Okazuje się jednak, że zwlekanie z tą informacją nie wpływa pozytywnie na budowanie więzi z potomkiem. Szczególnie dla przyszłego taty maleństwa.

Dla panów wiedza na temat płci swojego dziecka i możliwość nadania mu imienia to podstawa do budowania związku z synem lub córką.

- Znajomość płci pozwala traktować dziecko w łonie matki jak realną osobę, z którą można budować relację - donosi dailymail.co.uk, bazując na badaniach naukowców z University of Birmingham.

Aby dojść do tych wniosków, naukowcy przebadali 11 mężczyzn w wieku od 22 do 58 lat, których partnerki oczekiwały ich potomka. Sprawdzani byli pod kątem zaangażowania w ciążę partnerki i samo rodzicielstwo. Badania wykazały, że w celu większego angażowania się mężczyźni powinni uczestniczyć przy badaniach kobiet. Te same badania wykryły również jak ważne dla więzi emocjonalnej między ojcem a dzieckiem jest wcześniejsza znajomość jego płci.

Jesteście zwolenniczkami wcześniejszego poznania płci dziecka, czy wolałybyście by była ona niespodzianką?

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-07-15 17:39:03

re: Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka?

Nie wyobrazam sobie czekac 9 miesiecy na poznanie plci, czekanie 5 na poznanie bylo jak wiecznosc I mala jeszcze w drodze ,a ja jestem szczeliwa spodziewajac sie coreczki !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Martita
2013-06-04 16:09:51

re: Dlaczego w czasie ciąży warto zapytać ginekologa o płeć dziecka?

Dwiema rękami "za". W obu ciążach mąż był ze mną na badaniu USG ,kiedy lekarz określał płeć dzieci.A przy drugim dodatkowo był starszy syn i uważam,że to też była bardzo słuszna decyzja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz